« Powrót do artykułu

TK wznawia prace. Wkrótce rozpozna sprawy z podłożem politycznym

Po dwóch miesiącach niemal całkowitego zastoju Trybunał Konstytucyjny wznawia prace. Co ciekawe, dzisiejsza rozprawa, która jest pierwszą w tym roku, będzie dotyczyć kwestii wyłączania sędziego z powodu powołania go na urząd na wniosek obecnej, kwestionowanej Krajowej Rady Sądownictwa (KRS).

Trybunał Konstytucyjny

żródło: ShutterStock

W składzie TK próżno szukać sędziego, który nie byłby wybrany głosami partii rządzącej

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (11)

 • KON-STY-TU-CJA jest przed prawem unijnyn(2020-02-19 08:30) Zgłoś naruszenie 2917

  "Po dwóch miesiącach niemal całkowitego zastoju" - po co te dygresje . Praca TK to nie wywiady dla autorki i mediów, lecz spokojne zajmowaniem się prawem konstytucyjnym (są powody), a tego nie widać na co dzień. Uprzedzenie polityczne autorki wyziera często spoza jej tekstów. Niestety.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • wał(2020-02-19 09:38) Zgłoś naruszenie 267

  "TK wznawia prace. Wkrótce rozpozna sprawy z podłożem politycznym" - tak jest gdyby sędziowie przy okazji orzekania nie uprawiali polityki, kosztem swoich podsądnych, to nie było by spraw z podłożem politycznym przed TK. W tym miejscu apel do rządzących o rozważenie wprowadzenia do szkół podstawowych w ramach lekcji "wiedza o społeczeństwie" edukacji w zakresie prawa konstytucyjnego, trójpodziału władz oraz demokratycznej kontroli Suwerena nad wszystkimi trzema władzami. Żeby młodzi obywatele nie dali sobie odebrać, poprzez manipulację i wykorzystanie niewiedzy, uprawnień kontrolnych wobec którejkolwiek z władz w państwie !

  Odpowiedz
 • KON-STY-TU-CJA jest przed prawem unijnyn(2020-02-19 11:25) Zgłoś naruszenie 148

  Konstytucja się nie podoba, Polska się nie podoba, TK się nie podoba - zupełnie odwrotnie jak w Niemczech. Tam TK w 2009 odesłał TSUE do konta m/in na podstawie art. 146 ich konstytucji ,stwierdzono że UE to nie federacja. Polska ma te same prawa co Niemcy w UE. a może się mylę.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Legart(2020-02-19 10:52) Zgłoś naruszenie 59

  To co? Ktoś przyjmuje zakłady, jaki będzie wyrok? .............................................................................(żartowałem)

  Odpowiedz
 • Jon Snow(2020-02-19 13:11) Zgłoś naruszenie 36

  a się troli dobrozmianowych zleciało....

  Odpowiedz
 • and33(2020-03-04 23:16) Zgłoś naruszenie 00

  No i dobrze że jest stanowisko TK. Chcieli zastopować wybór sędziów to trzeba było to zrobić zanim Duda powołał . Teraz to kicha.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!