« Powrót do artykułu

Przełomowy wyrok SN w sprawie ustalania lub zaprzeczania ojcostwa

Prokuratorowi przysługuje uprawnienie do wytoczenia powództwa o ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa oraz ustalenie bezskuteczności jego uznania, jeżeli wymaga tego dobro dziecka lub ochrona interesu społecznego – orzekł Sąd Najwyższy.

Sąd Najwyższy

żródło: ShutterStock

Sąd Najwyższy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • Yack(2020-02-18 12:39) Zgłoś naruszenie 204

  Dziwię się Sądom, które pod pozorem ochrony dobra dziecka nie dopuszczają do wszczęcia postępowań w sprawie zaprzeczenia ojcostwa. Dobro dziecka to sytuacja, w której dziecko jest wychowywane przez rodziców biologicznych, którzy czują do niego pozytywne uczucia, dążą do jego prawidłowego rozwoju, a nie przez osobę (najczęściej pana), który traktowany jest jak bankomat. Jeżeli mamusi tak bardzo zależy na dobru dziecka, to dlaczego nie godzi się na ustalenie właściwego mężczyzny, który dokonał inseminacji. Czyżby takie Panie bałyby się o swoją reputację, że mogą nie trafić i wskazać innego pana (nie mającego z poczęciem nic wspólnego)?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Beata(2020-02-18 19:36) Zgłoś naruszenie 710

  to są te gersdorfowe wolne sądy pozbawione sprawiedliwości!!!

  Odpowiedz
 • Dokładny(2020-02-19 09:02) Zgłoś naruszenie 32

  re Beata. Nie tylko pozbawione sprawiedliwości ale i przyzwoitości. Powoływanie się na na dobro dziecko jest fałszywe, bo każde dziecko ma prawo wiedzieć kto jest jego ojcem i matką. Same sądy w przypadku banku spermy informowały zainteresowanych kto był dawca nasienia.

  Odpowiedz
 • "logika" prawnicza(2020-02-19 09:47) Zgłoś naruszenie 21

  "Sprawiedliwość" ala polonaise. :))) Jak się termin zawinie to złamana zostaje podstawowa zasada logiki i mężczyzna zarazem jest i nie jest ojcem. Potem zdziwienie, że ludzie nie mają szacunku do takiego "prawa" i sądów.

  Odpowiedz
 • gosc(2020-02-20 17:22) Zgłoś naruszenie 00

  To jest paranoja, aby nie można było zaprzeczyć ojcostwa i jeszcze teraz jak te baby się t..... z kim popadło

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!