« Powrót do artykułu

Mgłosiek: Rozstrzygnięcia niesądu są nieaktami [OPINIA]

Izba Dyscyplinarna działająca przy Sądzie Najwyższym nie jest sądem. Po raz pierwszy zostało to stwierdzone w wyroku SN z 5 grudnia 2019 r. (sygn. akt III PO 7/18), który zapadł w wykonaniu orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE z 19 listopada 2019 r.

Piotr Mgłosiek

żródło: Materiały Prasowe

Tym samym sędziowie ID, którzy 4 lutego wydali orzeczenie zawieszające sędziego Juszczyszyna w czynnościach służbowych, rażąco złamali prawo, nie stosując się do uchwały mającej moc zasady prawnej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • maruda(2020-02-12 10:49) Zgłoś naruszenie 83

  Oczywiście ,że niezależni i niezawiśli są jedynie ci sędziowie, których mianował Jaruzelski z Kiszczakiem przed 1989 rokiem.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • karol(2020-02-12 11:06) Zgłoś naruszenie 53

  Ten Mgłosiek nie jest mgłośkiem. Jego opinia jest nieopinią.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • M(2020-02-12 13:58) Zgłoś naruszenie 41

  Rażąco złamał prawo SN nie stosując się do zabezpieczenia TK. Jakkolwiek wydumany jest to spór, to tylko TK może orzekać o tym czy faktycznie istnieje. SN naruszył prawo kwestionując (choć otwarcie tego nie przyznając) status innych sędziów, w sposób niedopuszczalny ingerując w zakres prerogatywy prezydenta nie podlegającej żadnej kontroli

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!