« Powrót do artykułu

Giertych wygrał z Ziobrą przed Izbą Dyscyplinarną SN

Wypowiedzi znanego mecenasa, choć mogły być dotkliwe dla niektórych osób, to nie mogą stanowić podstawy do uchylenia korzystnego dla niego orzeczenia adwokackiego sądu dyscyplinarnego.

Roman Giertych

autor: Fot. Maciek Jazwiecki Agencja Gazetażródło: Agencja Gazeta

Roman Giertych zapowiedział już, że nie zapłaci 3 tys. zł kary, gdyż nie może go ukarać grupa panów, która nie jest sądem.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (13)

 • TW Balbina(2020-02-12 10:03) Zgłoś naruszenie 4623

  Brawo Roman. zero i reszta towarzystwa musi skonczyc w ZK.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Józef(2020-02-12 09:13) Zgłoś naruszenie 3332

  Marny prawnik, marny polityk, wszystko przegrywa. Robi wokół siebie szum, by dostać kasę i puścić klientów z torbami, jak ostatnio tego Austriaka. Nie wygrał też z Ziobro, bo jak sam twierdzi, ta Izba nie jest sądem !.

  Odpowiedz
 • logik(2020-02-12 09:30) Zgłoś naruszenie 2737

  niemiecka gazetka znowu bredzi, niech lepiej napiszą coś o reparacjach

  Odpowiedz
 • Siux(2020-02-12 09:41) Zgłoś naruszenie 2227

  Pan Getrych najlepiej skacze na YT, widać że to jego powołanie.

  Odpowiedz
 • no tak(2020-02-12 07:58) Zgłoś naruszenie 1522

  Zamiast dokończyć reformę i uwolnić rynek wprowadzając zawód doradcy prawnego, jak pan Ziobro zapowiadał, to pan Ziobro porzucił projekt. Dzięki temu nie lubią go korporacje, bo na ataku na nie budował swoją popularność, a reszta prawników nie ma za co go lubić, bo nie dotrzymał słowa i nic dla nich nie zrobił. To prawdziwa sztuka zrazić do siebie wszystkie grupy w tym środowisku.

  Odpowiedz
 • Zum(2020-02-12 13:28) Zgłoś naruszenie 149

  Qń dostał batem w zad za 3000 zł...to jest jego wygrana??! Autorowi dezinformacji coś się poprzestawiało w głowie...

  Odpowiedz
 • nostradamus(2020-02-12 15:28) Zgłoś naruszenie 1311

  skoro ID SN nie jest sądem to po co Roman tam przyszedł pogadać z kilkoma Panami o pogodzie. jak nie zapłaci to go posadzą. o ile wiadomo I sędziów tej izby wybrał i uchwalił parlament to jak może być nielegalna. Przecież ci sędziowie sami sobie nie stworzyli ID SN i sami się nie wybrali na sędziów.

  Odpowiedz
 • ?(2020-02-12 16:29) Zgłoś naruszenie 96

  A może mecenas chce zostać niezłomnym i prześladowanym przez reżim Kaczorka i Zbyszka? 7 dni odsiadki za mówienie co się chce sędziom ID SN = to być może wykorzysta pozbawienie wolności jako atut w polityce. A tak mu się nie podobało wykorzystywanie Smoleńska i stanu wojennego przez politykierów. Nostradamusie, a TY na pewno nie wiesz na podstawie jakich ustaw wybiera się sędziów SN? I jakie art. z jakiej ustawy zostały złamane?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Bert(2020-02-12 19:09) Zgłoś naruszenie 49

  odrażający typ...i te bzyki

  Odpowiedz
 • Kazimierz Barski z K.(2020-02-24 18:34) Zgłoś naruszenie 10

  Do Szanownego Pana mecenasa Romana Giertycha. Chciałbym usłyszeć odpowiedź na pytanie. Jak wiadomo sejm RP większością głosów, wbrew odmiennego zdania senatu, przegłosował potocznie mówiąc tzw. "ustawę kagańcową" na niezależnych sędziów. Wprowadzając polityczny dobór sędziów w ramach niekonstytucyjnego statusu pseudo sędziów do KRS-u, jak również upolitycznioną Izbę Dyscyplinarną w SN. Ustawa ta już weszła w życie. W związku z tym pytanie brzmi: Czy w przypadku, gdy prokurator generalny dokonuje "kasacji orzeczenia wcześniej wydanego" nie można użyć określenia - kastracji orzeczenia wcześniej wydanego. To lepiej brzmi, przy słowach - ustawa kagańcowa. Mamy coraz ciekawszy katalog słów i gestów. Bo na ten przykład z środkowym palcem, można nie tylko podrapać się pod prawym okiem, ale też tym samym palcem można sobie poprawić drożność kiszki stolcowej, nawet w czasie obrad sejmu.

  Odpowiedz
 • Zupa Romana(2020-02-13 17:13) Zgłoś naruszenie 00

  Rząd w piśmie przesłanym dziś do TSUE wskazuje, że wniosek KE o środki tymczasowe jest niedopuszczalny. Wnioskowane środki zmierzają do zawieszenia jednej z izb konstytucyjnego organu RP jakim jest Sąd Najwyższy. Są również rażąco sprzeczne z zasadą nieusuwalności sędziów.Z nieoficjalnych informacji ze źródeł w Brukseli wynika, że polska odpowiedź do TSUE liczy kilkadziesiąt stron.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!