« Powrót do artykułu

Zabieganie o demokrację jakościową zacząć należy od walki z hejtem [OPINIA]

Obniżenie jakości języka debaty publicznej i zaniżenie standardów sprawowania władzy nie są źródłem problemu, lecz efektem zaniedbań. Także legislacyjnych

hejt

żródło: ShutterStock

Hejt, z którym zmaga się cały świat, to wyraz nowoczesnego niezrozumienia podstawowych praw człowieka. To nowy horyzont nieprzestrzegania zasad konstytucyjnych. Brak walki z nim (bądź jeszcze gorzej – jego promowanie czy też używanie w walce politycznej) jest dowodem nierozumienia demokracji, niedoceniania dzielenia społeczeństwa.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • rr(2019-09-09 08:17) Zgłoś naruszenie 21

  Demokracja bez wolności słowa - i będziemy mieli PRL bis. Przykładem tej walki z hejtem jest ocenzurowanie wydarzeń w Kolonii w sylwestra.

  Odpowiedz
 • a(2019-09-08 11:07) Zgłoś naruszenie 10

  Należy też znieść immunitety poselskie, sędziowskie - tak właśnie zrobili Ukraińcy. Nasze łże elity jeszcze do tego nie dojrzały. Za to szczytne hasła mają w ustach całkiem jak T. Rydzyk co to bierze z budżetu, od wiernych i jeszcze firma państwowe dają mu dotacje. A nie rozlicza się z nich. Leśnicy są związani z obecnym ministrem z PiS-u, wycięto wiele drzew - jakie firmy zarobiły na sprzedaży drzewa w kraju i za granicą? Ten wpis to nie hejt - to przykra rzeczywistość RP.

  Odpowiedz
 • AGA(2019-09-08 16:14) Zgłoś naruszenie 01

  Kiedy sądy zaczną rozpatrywać spray tzw."frankowiczów". Np. kredyt waloryzowany do franka szwajcarskiego wypłacony w kwocie 450 000,- zł w 2008 r po spłacaniu go przez 10 lat w 2019 r wynosi ok. 600 000,- do oddania bankowi. Bank już swoje zarobił to ile jeszcze chcą zarobić za nic nie robienie. Co na to PIS i prezydent Duda. Miało być inaczej i sprawiedliwie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!