« Powrót do artykułu

Koniec z akcjami na okaziciela? Taki będzie skutek dematerializacji [FELIOTON KIDYBY]

Zrezygnowano z pomysłu zlikwidowania akcji na okaziciela, ale de facto doprowadza się do tego poprzez dematerializację akcji.

prawo9

żródło: ShutterStock

Zrezygnowano z pomysłu zlikwidowania akcji na okaziciela, ale de facto doprowadza się do tego poprzez dematerializację akcji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • TG(2019-10-15 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    W moim przekonaniu chodzi o to aby Organy egzekucyjne miały wgląd w Twój majątek, podobnie jak teraz mają wykaz przypisanych do Twojej osoby rachunków bankowych, wgląd w źródła dochodów (wierzytelności - ZUS, deklaracje podatkowe), papiery wartościowe, jednostki w FI (rachunki maklerskie w Domach Maklerskich), pojazdy (widoczne w rejestrze pojazdów) teraz kolej na papiery wartościowe na okaziciela wszystko po to, aby w razie potrzeby (egzekucji) można było łatwo i szybko (= elektronicznie - z wykorzystaniem Systemu OGNIVO) zająć Twój majątek. A to, że zbliża się "coś wielkiego" (podobno znacznie większego niż Kryzys finansowy w 2008) słyszał chyba każdy. Można powiedzieć, że te zmiany to przygotowania do transferu majątku (czyżby znów w ręce tej rodziny "Czerwonej Tarczy"), która ma w rękach większość aktywów tego świata? * zmiany KRS ale także wcześniej * Dyrektywa BRRD (prawo do zajmowania środków zgromadzonych na rachunkach bankowych) - blokady pieniędzy na Cyprze to był tylko "papierek lakmusowy" (test społeczeństwa - taki mały, kontrolowany), * zmiany (wzrost) opłat sądowych w postępowaniach cywilnych * Ustawa z dnia 13 marca 2018 roku o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (ograniczenia transferu kapitału - limity kwot, itp.) * a nawet RODO (ograniczenie "kaganiec", abyś nie mógł automatyzować pewnych działań na danych osobowych wrażliwych) to wszystko są przygotowania - takie szykowanie gruntu Obym się mylił, ale moje doświadczenie + wiedza (zawarta np. w książce "Wojna o pieniądz") wyraźnie pokazują drogę: 1) zniewolenie przez dług - łańcuch na szyję, 2) docisnąć do ściany, ale już nie jeden wybrany kraj, tylko całą Europę + inne kraje 3) doprowadzić do skraju bankructwa (patrz poziom zadłużeń), 4) aby później zażądać spłaty długu lub dać światu globalne "rozwiązanie" (Centralny Globalny System Finansowy i Rząd Światowy)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!