« Powrót do artykułu

Upadłość konsumencka po zmianach: Ogłoszenie bankructwa raptem w kilka miesięcy

Przeciętny konsument, któremu się powinęła noga, zostanie bankrutem znacznie łatwiej niż dotychczas. Wszystko dzięki nowemu prawu upadłościowemu.

żródło: DGP

Liczba ogłoszonych upadłości konsumenckich

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • sędzia - komisarz(2019-07-29 12:32) Zgłoś naruszenie 63

  Jeszcze się nie zdarzyło, żeby konsument czekał na ogłoszenie upadłości latami. Latami to większość z nich robi długim ale upadłość, top najlepiej, gdyby im ogłosić w 2 tygodnie. Sady upadłościowe są absolutnie zawalone i stan ten się tylko utrwala. Jest coraz gorzej, co wynika z braku ludzi (sędziów, pracowników sekretariatu).

  Odpowiedz
 • syndyk(2019-07-29 09:34) Zgłoś naruszenie 61

  Jakie to proste... Sądy nie dają sobie rady z powodu braku kasy i etatów od MS to problem się podrzuca - jak kukułcze jajo- doradcom restrukturyzacyjnym. Niech sobie radzą bez kasy i ludzi a jak ktoś się poskarży to MS licencje zabierze. Geniusze od reform.

  Odpowiedz
 • Edyta Wróblewska - radca prawny (2019-08-26 06:18) Zgłoś naruszenie 00

  Chciałabym zwrócić uwagę na zmianę o której mało kto pisze. Dotyczy ona możliwości stosowania w upadłości konsumenckiej przepisów o sprzedaży majątku upadłego konsumenta w trybie przygotowanej likwidacji, tzw. pre – pack. Dotychczas instytucja ta była zarezerwowana dla przedsiębiorców. Dobrze, że zdecydowano się na umożliwienie konsumentom znalezienia nabywcy majątku jeszcze przed ogłoszeniem upadłości. Każdy kto „praktykował” pre-pack wie jak wiele zalet ma ta instytucja i dla upadłego i dla jego wierzycieli.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!