statystyki

W Stanach Zjednoczonych trwa wojna o upadłość konsumencką

autor: Radosław Korzycki07.05.2019, 07:50; Aktualizacja: 08.05.2019, 07:50
Obecny spór między demokratami sprowadza się do tego, że według partyjnej lewicy z Elizabeth Warren na czele obowiązujące prawo szkodzi milionom Amerykanów, którzy wpadli w długi chociażby z powodu wysokich kosztów opieki zdrowotnej.

Obecny spór między demokratami sprowadza się do tego, że według partyjnej lewicy z Elizabeth Warren na czele obowiązujące prawo szkodzi milionom Amerykanów, którzy wpadli w długi chociażby z powodu wysokich kosztów opieki zdrowotnej.źródło: ShutterStock

Temat ten zdominował debatę demokratycznych kandydatów w wyścigu o nominację w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Przed szereg wyszła senator Elizabeth Warren z Massachusetts, która zarzuciła dotychczasowemu liderowi wyścigu, byłemu wiceprezydentowi Josephowi Bidenowi, że 14 lat temu z pomocą lobbystów napisał bardzo niekorzystną dla Amerykanów ustawę. Wyjaśnijmy, o co chodzi.

Bankructwo w amerykańskim prawie ma kilka oblicz. Odrębne przepisy dotyczą firm, odrębne jednostek samorządowych, takich jak miasto czy gmina. Dopiero jednak w 2005 r. uporządkowano – a przynajmniej tak się autorom ustawy wydawało – sprawę upadłości konsumenckiej. Są w niej dwa nieco sprzeczne ze sobą rozdziały.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane