« Powrót do artykułu

Jak pozbawiać wolności w zgodzie z zasadą domniemania niewinności

W lipcu Trybunał Konstytucyjny pochyli się nad przepisami dotyczącymi tymczasowego aresztowania. Sprawa zostanie rozpoznana w pełnym składzie.

prawo8

żródło: ShutterStock

Przewodniczącą składu będzie Julia Przyłębska, a sprawozdawcą należący do grupy starych sędziów Leon Kieres. Sprawa ma zostać rozpoznana na rozprawie 10 lipca br.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Kpiarz (2019-06-11 08:37) Zgłoś naruszenie 50

  Onegdaj zamiast Jana Nowaka ( brunet 175 cm, z Katowic) zatrzymano Jana Nowaka ( blondyn 190cm, listonosz z Białegostoku) . Obywatel siedział w areszcie śledczym 14 miesięcy. W tym czasie zwolniono go dyscyplinarnie z pracy, dokładając wilczy bilet, za namową prokuratora żona się z nim rozwiodła, a komornik zlicytował mieszkanie za grosze. Obecnie pan ten zasila szeregi bezdomnych. Wtedy był to incydent, teraz będzie to norma... 😁

  Odpowiedz
 • Nenia(2019-06-11 09:39) Zgłoś naruszenie 50

  Nie powinna istnieć możliwość przedłużenia aresztu tymczasowego. Jeżeli przez 3 miesiące aparat państwa nie potrafi zebrać dowodów, to człowieka należy wypuścić, ponieważ jest niewinny (brak dowodów). Drugie rozwiązanie: jeżeli po przedłużonym aresztowaniu sąd człowieka uniewinnia, to do aresztu idzie prokurator pod zarzutem znęcania się nad człowiekiem.

  Odpowiedz
 • senior(2019-06-11 10:50) Zgłoś naruszenie 21

  Nic prostszego.Zrobić ministrem z klucza partyjnego intelektualne zero prawnicze i przecież już to było za PRL-u.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!