« Powrót do artykułu

Nowelizacja kodeksu karnego: Będą skargi do ETPC

W orzecznictwie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka dominuje pogląd, że sankcja w postaci dożywotniego pozbawienia wolności bez szans na uzyskanie wcześniejszego zwolnienia po 25 latach narusza art. 3 konwencji praw człowieka.

prawo8

żródło: ShutterStock

Wiele zależy również od tego, jak poszczególne kraje implementowały dyrektywę w sprawie ENA

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • jeremi prost człek(2019-05-30 18:42) Zgłoś naruszenie 54

  Drogi Przeciętny Zjadaczu Chleba ! To co się teraz wyprawia w tworzeniu "nowego prawa" - to jakiś -matrix ! Nikt nie patrzy na umowy międzynarodowe, konwencje podpisane przez państwo, czy prawo unijne. Narodzie Opamiętaj się ! Czy tworzone prawo jest dobre ? Ano zastanówmy się :" pozbawienia wolności bez szans na uzyskanie wcześniejszego zwolnienia po 25 latach" ? I co dalej ? Uważam, że wskazanym by było osobę taką - zabić po wyroku ! Co ma do stracenia taki sprawca ? Wie, ze nigdy nie wyjdzie na wolność - to co mu zależy ? On nigdy się nie zresocjalizuje bo po co mu to ? I tak będą go żywić, opiekować się i tak będzie siedział ?

  Odpowiedz
 • abcd(2019-05-30 17:50) Zgłoś naruszenie 38

  Krótka historia o pogardzie i godności Społeczeństwo, które godzi się na usunięcie kary śmierci z kodeksu karnego, okazuje pogardę ofiarom, bowiem stawia życie mordercy ponad życie ofiary, a jednocześnie wysyła czytelny komunikat do przestępców: możesz zabijać, twoje życie jest bezpieczne, a my jesteśmy bezsilni. Likwidując karę śmierci społeczeństwo samo siebie pozbawia godności, bowiem jest to również komunikat do wszystkich obywateli: od teraz nie dzielimy już ludzi na dobrych i złych, ale dzielimy na martwych i żywych. Czytaj "Krótkie historie o zabijaniu" na "henryk dabrowski pl"

  Odpowiedz
 • Munio(2019-05-30 18:09) Zgłoś naruszenie 17

  Zwyrodnialec wyjedzie z Polski i jak w innym kraju go aresztują to nie wydadzą Polsce, czyli nie wróci do Polski. To dobrze czy źle ? bo trochę się zgubiłem.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • a gdzie sprawiedliwość?(2019-05-31 07:31) Zgłoś naruszenie 16

  Oczywiści, powinna być kara śmierci. Kara musi odzwierciedlać czyn. Jeśli ktoś zamordował człowieka w sposób sadystyczny albo z niskich pobudek (np. morderca seksualny) - to powinien za to odpowiadać głową. Inne rodzaj kar to jest kpina ze sprawiedliwości. 25 lat odsiadki za sadystyczne morderstwo - to nie jest sprawiedliwa odpłata.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!