« Powrót do artykułu

KRS nie chce, by kontrolowano jej decyzje

Pytania prejudycjalne, jakie zadał Trybunałowi Sprawiedliwości Unii Europejskiej Naczelny Sąd Administracyjny, powinny zostać wycofane. Uważa tak Krajowa Rada Sądownictwa, która na wczorajszym posiedzeniu uchwaliła stanowisko w sprawie zawisłej przed TSUE.

tsue, prawo

żródło: ShutterStock

Chodzi o postępowanie, w którym NSA zakwestionował m.in. prawidłowość ukształtowania obecnego składu KRS.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

  • ?(2019-05-08 11:05) Zgłoś naruszenie 111

    Tydzień bez kolejnej kompromitacji to tydzień stracony?

    Odpowiedz
  • TvKB(2019-05-08 12:19) Zgłoś naruszenie 311

    Najwyższym prawem w RP jest konstytucja, a nie wyroki TSUE. Polskie sądownictwo działa na podstawie polskich ustaw zgodnych z obowiązującą konstytucją RP. Jeśli kompetentny TK orzekł w wyroku z dnia 25 marca 2019 r., sygn. akt K 12/18 o niekonstytucyjności przepisu, zgodnie z którym to NSA rozpatruje odwołania od uchwał KRS w sprawie kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego, to, wedle mojego zdania, sprawa została definitywnie roztrzygnięta i wyrok TK zobowiązuje organy RP, które ten wyrok dotyczy, do wycofania z TSUE pytań prejudycyjnych odnoszących się do już kompetentnie roztrzygniętej sprawy w systemie prawnym RP. Na marginesie należałoby wspomnieć, że członkiem w tej organizacji międzynarodowej UE jest RP, a nie jej poszczególne organy sądowe.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!