« Powrót do artykułu

SN: Znów ogranicza się niezależność sądownictwa

Przedstawiony tuż przed świętami przez posłów PiS projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym pogłębia dotychczasowy stan niekonstytucyjności i stanowi kolejną odsłonę „dążeń do ograniczenia niezależności sądownictwa i jego podporządkowywania władzy wykonawczej i ustawodawczej w sposób sprzeczny z dotychczasowymi zasadami ustrojowymi (…)” – twierdzi tak SN w opinii przesłanej do Sejmu.

Sąd Najwyższy

żródło: ShutterStock

Zdaniem samego Sądu Najwyższego zaproponowane zmiany nie tylko nie są potrzebne, lecz także nie mieszczą się w ramach wytyczonych przez ustawę zasadniczą.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Zib(2019-04-24 16:45) Zgłoś naruszenie 749

  Już niedługo Gersdorf out... resztę załatwi nowa ustawa i sitwy POpranych zostaną zlikwidowane. Jest szansa na odbudowania uczciwego sądownictwa w pl!

  Odpowiedz
 • Kpiarz (2019-04-24 09:15) Zgłoś naruszenie 1762

  Konsekwentnie i bez wachania. Tratując dobre obyczaje, tradycję, zasady współżycia społecznego oraz konstytucję. PiS uparcie dąży obraną przez siebie, ubezwłasnowalniającą naród ścieżką.... Od demokracji do dyktatury..... 😁

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • obywatele(2019-04-24 19:32) Zgłoś naruszenie 857

  po jesiennych wyborach pis i jego niekonstytucyjne reformy sadownictwa wyrzucimy na smietnik historii

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!