« Powrót do artykułu

Dzieci czasem dołożą na potrzeby rodziców

Jeszcze w pierwszej połowie roku Ministerstwo Sprawiedliwości ma przedstawić pakiet zmian w kodeksie cywilnym, które dotkną m.in. pełnoletnie dzieci mieszkające i pozostające na utrzymaniu rodziców. Chodzi zwłaszcza o problem ich odpowiedzialności za uiszczenie czynszu i innych opłat należnych z tytułu wynajmu mieszkania. Obecnie zgodnie z art. 6881 kodeksu cywilnego odpowiedzialność ta ma charakter solidarny.

rodzice, rodzina, nadopiekuńczość

żródło: ShutterStock

Przy okazji zmian w kodeksie cywilnym ministerstwo zamierza także znowelizować ustawę o ustroju sądów powszechnych, aby dostosować ramy prawne do kolejnego etapu informatyzacji sądownictwa (dotyczy to tylko spraw cywilnych).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • to nie te dzieci(2019-02-19 21:52) Zgłoś naruszenie 32

  dzieci wychowujące się na 1000+ i 500+ nie będą nauczone pracy i nie będą miały czym partycypować w kosztach swoje utrzymania

  Odpowiedz
 • Ma(2019-05-14 09:08) Zgłoś naruszenie 00

  Zgadzam się (plebs)potrzebujemy zdrowego społeczeństwa.!

  Odpowiedz
 • Alimenty(2019-05-15 15:13) Zgłoś naruszenie 00

  Czy nie można pozostawić decyzji rodzicom czy ich dziecko ma kontynuować naukę na studiach wyższych albo czy ma podjąć pracę.Wedlug mnie rodzice wiedzą najlepiej czy ich dziecko jest w stanie studiować dalej i czy stać ich ponieś koszty utrzymania dorosłego dziecka. A nie jak teraz rodzić jest przymuszany do płacenia alimentów . Uważam że alimenty do 25 roku na dziecko to za długo, dorosłe dzieci nie jednokrotnie powtarzają rok ,rezultaty są marne,nie ma wykształcenia i nie ma praktyki zawodowej w wielu 25 lat.Zadajmy sobię pytanie czy zmuszanie rodziców do ponoszenia kosztów nauki na dziecko jest dobre czy zostawić im decyzję.Moim zdaniem alimenty powinny być do lat 21.

  Odpowiedz
 • Plebs(2019-03-01 13:36) Zgłoś naruszenie 00

  Alimenty powinny byc max do 21lat powtorze max i koniec. Jak masz dzieciaku dobre relacje z rodzicami i tak Ci pomoga do 40tki nawet a jak nie masz to panstwo sponsoruje hieny, tworzy patologie gdzie 26 albo 28 letnie dziecko zada kasy od rodzica bo mu sie nalezy!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!