« Powrót do artykułu

Zmiany w kodeksie karnym: Zarządzanie strachem

Ministerstwo Sprawiedliwości próbuje wytworzyć wrażenie, że polskie sądy są pobłażliwe dla przestępców. Chce więc w kodeksie karnym regulacji totalnej i mnoży (nielogiczne) przepisy.

prawo5

żródło: ShutterStock

Wszystko to każe traktować argumenty projektodawców wyłącznie w kategoriach użytecznej narracji politycznej, sprowadzającej się do podsycania pragnienia zemsty na rozzuchwalonych bandytach. Nie ma to nic wspólnego z rzetelnym prawotwórstwem. Zła zmiana w prawie karnym potrzebna jest ministrowi Ziobrze w doraźnej walce o władzę, a prędzej czy później cenę za zepsucie kodeksu karnego zapłacą wszyscy obywatele.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Krystian(2019-02-05 13:13) Zgłoś naruszenie 30

  Minister d/s podwyższania zagrożenia karnego nie jest w stanie wymyślić nic poza ciągłym podwyższaniem zagrożenia karnego, no to wymyśla to co potrafi.

  Odpowiedz
 • sceptyk(2019-02-06 11:36) Zgłoś naruszenie 10

  Mocno ciekawa interpretacja Konstytucji. Gdzie tam jest postanowione, że skazany ma w ogóle prawo do warunkowego przedterminowego zwolnienia? Gdyby w ogóle znieść tą instytucję i postanowić, że każdy musi odsiedzieć całość wyroku, to jaki przepis Konstytucji by to naruszało? Tylko Prezydent zgodnie z Konstytucją posiada prawo łaski i tej kompetencji nie można mu odebrać bez zmiany Konstytucji. Warunkowe zwolnienie zostało wprowadzone ustawą zwykłą (kodeks karny) i takąże ustawą może być ograniczane jak też w ogóle zniesione.

  Odpowiedz
 • MS sposób na przetrwanie(2019-02-05 20:28) Zgłoś naruszenie 11

  Przestępczość zmalała tylko dlatego, że przestępcy wyjechali za granicę i tam broją albo siedzą. Reformy sądów w obecnym stanie kadrowym MS nie da się przeprowadzić, bo nie potrafią tego zrobić. Zmiany prawa to ich patent na zamaskowanie niekompetencji i przetrwanie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!