« Powrót do artykułu

Umowy obrońców z prokuraturą to zawsze ryzyko

Adwokat ustalający z organami ścigania np. wysokość kary lub odpowiadanie z wolnej stopy musi mieć do nich duże zaufanie.

prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

żródło: ShutterStock

Obecnie procesową gwarancję pozostawania na wolności podejrzanego po jego powrocie do kraju daje tylko instytucja listu żelaznego, o którego wydaniu decyduje sąd. Przepisy nie wymagają tu nawet zgody lub braku sprzeciwu prokuratora. Nie zawsze jednak można go uzyskać.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Abc(2019-01-30 07:46) Zgłoś naruszenie 00

  A jaki przepis prawa stanowi, ze zeby dobrowolnie poddać się karze trzeba się przyznać do winy ???? Słaby adwokat.

  Odpowiedz
 • mocny adwokat(2019-01-30 13:37) Zgłoś naruszenie 00

  335 par.1 k.p.k. ?

  Odpowiedz
 • Abc(2019-01-30 19:46) Zgłoś naruszenie 00

  387 kpk ?? Nie ma zadnego obowiązku przyznawania się do winy. Wina, jak i okolicznosci popelnienia czynu nie mogą budzic watpliwosci, ale to nie jest uzaleznione od oswiadczenia o przyznaniu sie.

  Odpowiedz
 • Abc(2019-01-30 21:56) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli prokuratura nie wystapila do sądu z wnioskiem na pismie o orzeczenie kar uzgodnionych, to nie wiem jak mozna klienta na taką minę wsadzić zeby się przyznał, a później dopiero negocjować karę gdy zawsze jest ryzyko ze nie wyjdzie nic z tego. I zostajesz z przyznaniem się do winy. W takiej sytuacji jest sposob zeby sobie doskonale poradzic, ale nie bede nikogo edukować.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!