« Powrót do artykułu

Ile warta jest śmierć bliskiego? Powetowanie drogą do szybszych pieniędzy

Bliscy zmarłego nie będą walczyć w sądach o zadośćuczynienie, lecz otrzymają je w kwocie ustalonej przez ustawodawcę? Tego chce resort sprawiedliwości.

Jaką kwotę zadośćuczynienia może otrzymać rodzina ofiary wypadku?

żródło: DGP

Jaką kwotę zadośćuczynienia może otrzymać rodzina ofiary wypadku?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Ireneusz(2019-01-15 10:33) Zgłoś naruszenie 20

  Ustalenie swoistej taryfy dla zadośćuczynień w miejsce przepisu art. 446 par. 4 k.c., to m.in. wyraz braku wiary w polskich sędziów. Czy uzasadniony ? No , może czasami tak, ale efektem nowego uregulowania może być także i to , że osoba formalnie bliska zmarłemu, a faktycznie oddalona od niego życiowo, uczuciowo etc. dostanie tyle samo , co osoba , dla której zmarły był całym światem. Takie zaś rzeczy mogą wyjść tylko w procesie (gdy sam ubezpieczyciel sprawcy nie pochyli się wcześniej nad sprawą). O wiele bardziej pożyteczne byłoby , gdyby ustawodawca ustalił jakąś taryfę, jakieś zasady, dot. odszkodowań za uszkodzone pojazdy, które to odszkodowania przez nieprzemyślane , a czasami wręcz głupawe orzecznictwo , w sposób sztuczny windują ceny usług naprawczych i ceny najmu samochodów zastępczych , a sądy są zalane już chyba setkami tysięcy spraw o tzw. blachy, gdzie powodami są specjalizujące się w tym kancelarie odszkodowawcze, czy szerzej, nabywcy wierzytelności.

  Odpowiedz
 • Tadek(2019-01-15 19:38) Zgłoś naruszenie 00

  Czy mógłby mi jakiś sędzia napisać jaką kwotę uznałby za zadośćczyniącą jego krzywdzie gdyby to on stracił dziecko w wypadku? Tak trochę wyobraźni i empatii trzeba użyć. Ale jak na razie to słyszę w sądach, że 60 tysięcy równoważy taką tragedię. Nie bujam.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Ja(2019-01-15 19:50) Zgłoś naruszenie 00

  Czy będzie to dotyczyć rannych w wypadkach?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!