« Powrót do artykułu

Uczucia religijne nie zawsze ponad swobodą wypowiedzi

W demokratycznym społeczeństwie osoby korzystające z wolności religii nie mogą rozsądnie żywić przekonania, że nie zetkną się z sądami zaprzeczającymi ich wierzeniom, ale także opinie muszą mieć oparcie w faktach.

paragraf, prawo

żródło: ShutterStock

W swoim orzecznictwie ETPC konsekwentnie odróżnia stwierdzenia o faktach od opinii.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • xxx(2018-11-09 20:08) Zgłoś naruszenie 110

  Chore. Kobieta powiedziała prawdę.

  Odpowiedz
 • whoopsie_daisy(2018-11-11 00:50) Zgłoś naruszenie 10

  czy w XXI wieku, naprawdę trzeba udowadniać iż nie istnieje niebo i jakieś aniołki latające na skrzydełkach, czy tez piekło z diabełkami uzbrojonymi w widły. Czy też iż nie istnieje limbo gdzie trafiają nieochrzczone dzieci ?! Naprawdę nie wiem, jaką trzeba się wykazać osobowością, aby wierzyć, że jest coś ...nad nami...które nagradza i karze...to jest wręcz straszne....całe życie kurde wierzyć że się jest pod czyimś nadzorem. Cóż, zdarzają się oczywiście osobowości np: księża które z własnego zagubienia tudzież z wygody decydują się na jakąś fałszywą ścieżkę życia aby wmawiać że to co po śmierci to taka "tajemnica".... zastanawia mnie głownie jak to jest, skoro po śmierci dostajemy się albo do nieba, czyśca czy tez piekła...to na CH..j jakiś sąd ostateczny jeszcze ?! co to do nędzy jest, gdzie jest res iudicata ?! postępowanie apelacyjne,wolne żarty ?! totalny idiotyzm... ale oczywiście wszystko można położyć na szali aby udowodnić iż walenie 6 letnich dziewczynek jest ok :)

  Odpowiedz
 • demos(2018-11-11 11:27) Zgłoś naruszenie 10

  Myślę, że w sferze żadnej ideologii, czy to religijnej czy politycznej nie powinno być nakazów ani zakazów, ponieważ nie ma to nic wspólnego z wolnością myślenia i swobody wypowiedzi.Nie wszyscy ludzie są jednakowi w swoich poglądach i to powinno być uszanowane a nie karane!!!

  Odpowiedz
 • tdk(2018-11-11 18:21) Zgłoś naruszenie 01

  przestępstwo potwierdzane wyrokiem, takie kwiatki częste i takich sędziów należy przed sąd i won z zawodu

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!