« Powrót do artykułu

„Palestra” musi być przydatna w pracy adwokata

- W „Palestrze” adwokat powinien móc znaleźć bieżące, ważne dla jego praktyki informacje, orzeczenia, zagadnienia oraz analizy wartościowe z perspektywy prowadzonej kancelarii adwokackiej - tłumaczy profesor Maciej Gutowski, nowy redaktor naczelny.

adwokat

żródło: ShutterStock

Z perspektywy adwokackiej praktyki w pierwszym rzędzie mamy prawo cywilne, prawo karne, prawo administracyjne, prawo podatkowe, handlowe z prawem spółek, fuzji i przejęć, własność intelektualną i przemysłową, prawo konstytucyjne i prawo Unii Europejskiej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze FB:

Komentarze (2)

  • sadam(2018-10-30 16:54) Zgłoś naruszenie 31

    Palestra tylko po to, żeby paru włodarzy Adwokatury mogło poczuć się ważnych, przydatnych, dowartościowanych. Pismo ma chyba z 300 stron z tego co pamietam z czego do 130 strony przeczytamy sobie o adwokatach z Lwowa i Wilna z końca XIX wieku, trochę tam kadzenia starszym kolegom. Koszty prenumeraty są horrendalne. Formuła tego pisma, bardzo przestarzała, artykuły mało wartościowe z punktu widzenia praktyki. Obecne władze samorządu to skansen, wykorzystujący swoje stanowiska dla kontaktów zawodowych. Pełno w nich pozerstwa i kabotynizmu.

    Odpowiedz
  • Miś(2018-10-30 12:32) Zgłoś naruszenie 01

    W miejsce Palestry (papierowej, czy jej elektronicznej wersji) powinna powstać platforma elektroniczna o tej samej nazwie, zawierająca także forum, na którym adwokaci mogliby korzystać ze wsparcia kolegów i wymieniać doświadczenia. Oczywiście w tej części dostępna po zalogowaniu. W dzisiejszych czasach stworzenie takiej platformy to żaden problem - zarówno techniczny, jak i merytoryczny, czy finansowy (roczna prenumerata kosztuje 360 zł, pomnożona przez liczę adwokatów daje sporą sumkę). Dochody mogłyby pochodzić także od wyselekcjonowanych reklamodawców. Dlaczego to się nie stało do tej pory i się pewnie nie stanie w najbliższych latach... no cóż... ;)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!