« Powrót do artykułu

16 listopada rozprawa w TSUE w sprawie Sądu Najwyższego

Trybunał Sprawiedliwości UE przeprowadzi 16 listopada wysłuchanie stron w sprawie decyzji dotyczącej zawieszenia stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym - poinformowały PAP służby prasowe TSUE.

Sąd Najwyższy w Warszawie

żródło: ShutterStock

Wysłuchanie będzie ograniczone do kwestii tzw. środków tymczasowych, czyli zamrożenia stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym, a nie całego sporu.

statystyki

Komentarze (15)

 • Krzysztof(2018-10-26 21:32) Zgłoś naruszenie 1510

  Jakie tam argumenty może PIS przedstawić poza kłamstwami i krętactwem, które przedstawiał dotąd? Niezgodność przymusowego odesłania sędziów SN w stan spoczynku z Konstytucją jest zupełnie oczywista! Krętactwa, które PIS wymyślił dla swojego elektoratu, wywołają u sędziów TSUE usmiech politowania oraz irytację. Art. 173: Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz. Jesli więc sędzia SN jest wbrew swej woli usunięty ze stanowiska, a przyczyną jest ustawa i decyzja Prezydenta, to złamanie Konstytucji jest oczywiste, bo zarówno uchwalający ustawę Sejm jak i Prezydent są tu "inną władzą" Powoływanie się na art. 180.4 - zmiana wieku przejścia w stan spoczynku jest żałosnym wykrętem. Można by to porównać do twierdzenia policjanta jadącego na sygnale, że jego prawo do jazdy przy czerwonym świetle uprawnia go do przejeżdżania pieszych na pasach! Owszem, policjant ma prawo ignorować niektóre przepisy ruchu, ale w taki sposób, by nie stwarzać zagrożenia, a Sejm ma prawo obniżać wiek spoczynku sędziów, ale tak, by żadnego sędziego nie usuwać. Czyli tylko dla sędziów nowo mianowanych. Tak, że orzeczenie TSUE można z góry przewidzieć. Reformy PIS polegają na podporządkowaniu sądów władzy PIS, co jest niezgodne z podstawą demokracji i stosowane tylko w państwach komunistycznych i faszystowskich.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • Polacy(2018-10-27 10:30) Zgłoś naruszenie 137

  Możecie nas w D.u.PĘ pocałować, razem z ciągodrutami z DGP.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Anioł(2018-10-26 17:14) Zgłoś naruszenie 119

  Dlaczego SN toleruje w swojej siedzibie niezgodne z ustawą godło państwowe ? Ta wizja artystyczna straszy !

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Borys(2018-10-27 13:06) Zgłoś naruszenie 83

  Godło jest takie w sądzie najwyższym bo jest podobne do niemieckiego

  Odpowiedz
 • obserwator(2018-10-28 09:00) Zgłoś naruszenie 36

  Polacy powinni tych mądroli potraktować tak jak Włosi, z buta

  Odpowiedz
 • Andrzej Falicz(2018-10-29 02:13) Zgłoś naruszenie 10

  " Tymczasem Gersdorf wezwała 23 sędziów SN objętych zakresem zastosowania środków tymczasowych orzeczonych przez TSUE do stawienia się w SN w celu podjęcia służby sędziowskiej. Większość z nich już stawiła się SN....?" Przeciez decyzja wiceprezes TSUE jest skierowana do polskiego rzadu a nie do Gersdorf...!?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!