« Powrót do artykułu

Bartłomiej Wróblewski: Za błędy doradców obywatelskich odpowie ten, kto ich zatrudnia

 Niedawna nowelizacja ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej wprowadziła instytucję doradców obywatelskich. Czy odpowiadają oni na zasadach ogólnych (całym majątkiem), czy może przewidziana jest jakaś szczególna procedura? Czy jeśli punkt prowadzi organizacja pozarządowa, to ona odpowiada za błędy doradcy?

 • Zmiana w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia organizacji prowadzących działalność poradniczą czy doradców powinna być wprowadzana w sposób spójny z całym systemem, również w zakresie ubezpieczeń od odpowiedzialności cywilnej absolwentów prawa niebędących radcami i adwokatami, mediatorów, które to kwestie nie są obecnie regulowane.
statystyki

Komentarze (4)

 • my naprawdę(2018-09-05 10:07) Zgłoś naruszenie 61

  żyjemy w obłąkanym kraju... Co będzie następne fleczerzy po 12 godzinnych kursach w szpitalach? hunwejbini sprawiedliwości w akcji!

  Odpowiedz
 • Kamil(2018-09-06 07:32) Zgłoś naruszenie 40

  Niejednokrotnie widziałem skuteczność działań różnego rodzaju "doradców prawnych" np. antywindykatorów czy specjalistów od dochodzenia świadczeń z ubezpieczeń. Czasem włos jeżył się na głowie patrząc na niektóre ich działania za które ciężko ich potem pociągnąć do odpowiedzialności. Proponuję uważać.

  Odpowiedz
 • proste(2018-09-05 23:27) Zgłoś naruszenie 04

  Wprowadzić zawód doradcy prawnego.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!