« Powrót do artykułu

Nie skazujmy ławników z góry na niepowodzenie

To nie ławnicy mają reprezentować w sądzie profesjonalizm. Wymaganie od nich gruntownej znajomości prawa jest całkowitym nieporozumieniem.

Sąd

żródło: ShutterStock

Kandydatom, którzy wyrazili gotowość podjęcia wysiłku bycia ławnikiem w Sądzie Najwyższym, należy się szacunek za to, że się do tej funkcji zgłosili. Oczekiwania, by legitymowali się gruntowną wiedzą prawniczą, są sprzeczne z celem ich powołania do pełnienia funkcji ławnika

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • przerwa śniadaniowa(2018-07-17 11:27) Zgłoś naruszenie 62

    Czynnik społeczny winien ponadto być obecny przy konsyliach lekarskich w szczególności gdy podejmuje się decyzję o aborcji. Ponadto przy organach parafialnych wydając zgodę na ślub lub pogrzeb oraz u notariusza podczas spisywania testamentu lub przenoszeniu prawa własności do nieruchomości. Wtedy będziemy mieli czynnik demokratyczny w życiu obywateli!!!!

    Odpowiedz
  • Legart(2018-07-17 12:46) Zgłoś naruszenie 30

    Ławnicy już dawno zawiedli. Zasłużyli sobie, bardzo "zasłużyli" na dosadne miano "wazonów" lub "doniczek" (w zależności od regionu kraju). Nie są amerykańską ławą przysięgłych tylko ozdobnym starotworem. Przydatnym jak wyrostek darwina na małżowinie usznej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!