« Powrót do artykułu

Rasistowska twarz Polski? Przestępstwa z nienawiści nie są zgłaszane policji

 Ukraińcy rezygnują z rozmawiania w swoim języku, muzułmanie nie zakładają ubiorów kojarzących się z religią, a Afrykanie starają się ukryć swój kolor skóry. Taki obraz Polski przedstawia biuro rzecznika praw obywatelskich we współpracy z Biurem Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. 

Uchodźcy

żródło: ShutterStock

Rzecznik praw obywatelskich niedawno w swym rokrocznym podsumowaniu wskazał, że w 2017 r. łącznie zarejestrowano ok. 100 spraw dotyczących aktów przemocy i mowy nienawiści motywowanych przynależnością narodową, etniczną bądź rasową czy wyznawaną religią. Zarazem uważa, że liczby te mają się nijak do rzeczywistej skali problemu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • RPO do dymisji(2018-07-04 11:56) Zgłoś naruszenie 71

  Czy to ten Rzecznik PO , który przypisywał Polsce "Holokaust" Taki imbecyl już dawno powinien się podać do dymisji, jest niezrównoważony i niebezpieczny mówiąc takie kłamstwa .

  Odpowiedz
 • PrawaRacja(2018-07-04 21:43) Zgłoś naruszenie 61

  Ukraińcy rezygnują z rozmowy w swoim języku-czyli jakim? Po ukraińsku zwyczajnie nie mówią bo go nie znają....

  Odpowiedz
 • Biali mają prawo sie bronić(2018-07-04 12:03) Zgłoś naruszenie 51

  A ja to widzę inaczej , masowe gwałty na białych kobietach (Niemcy, Szwecja, Dania). W RPA przyzwolenie na mordowanie białych osadników. Morderstwa na białych w całej Europie. To ,że w Polsce jeszcze tego nie ma , to nie jest zasługą RPO i OPC niestety.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!