« Powrót do artykułu

W SN gotowych pozostać 13 sędziów spośród tych, którzy ukończyli 65 lat

Wpłynęło 13 oświadczeń od sędziów Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65. rok życia i wyrazili wolę lub gotowość do pozostania na stanowisku - poinformował w poniedziałek zespół prasowy SN. W SN orzeka 76 sędziów, spośród których 27 osiągnęło ten wiek.

Młotek sędziowski Sędzia

żródło: ShutterStock

Są to sędziowie: Bogusław Cudowski, który przejdzie w stan spoczynku 5 czerwca i ma 62 lata (Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych); Roman Sądej, który przejdzie w stan spoczynku 11 czerwca, ma 59 lat (Izba Karna) oraz Dorota Rysińska, która przejdzie w stan spoczynku 3 lipca, ma 62 lata (Izba Karna).

statystyki

Komentarze (4)

 • aleksis(2018-05-07 17:24) Zgłoś naruszenie 112

  Jednak trzeba podziękować wszystko,, bo SN jak mało która instytucja potrzebuje odmłodzenia. Niestety doświadczenie tych państwa jest tylko balastem, a nie zaletą. Także bez żalu z naszej strony niech sobie idą na wygodną (niestety) emeryturkę.

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2018-05-07 18:06) Zgłoś naruszenie 50

  a ja nadal sie pytam Szanownych Państwa ,dlaczego ,dlaczego np na takiej Słowacji wiek emerytalny wynosi równo dla kobiet i męzczyzn 62 lata?--Ona na emeryturze ,On bez pracy na smietniku-- ....Dlaczego Ona ma mieć emeryture w wieku 60 lat i zaglądać z okna jak biedaczek - On, jak w wieku 61 po stracie pracy chodzi po śmietnikach szukać na coś do życia. .......Uprzejmości to w kawiarni -Pani przodem sie stosuje ale nie przy obliczaniu Emerytur! to już nieuczciwe. Czyż nie pamiętacie co obiecali DUDowie - 40 lat pracy i finisz! No to trza będzie zrównać wiek emerytalny Kobiet i Mężczyzn gdyż czym się rożni ta co ma 60 lat i prawo do emerytury od tego który ma 61-63 lata ,pracował od 15 r życia w soboty i święta ponadustawowo bez dni zamiennie wolnych , w szkodliwych i nieb warunkach pracy jak promieniowanie izotopowe , rtęć,kwasy , nieb napięcia ,pył i gazy wybuchowe ,wysokość ,hałas itp itp i nie ma jeszcze prawa do emerytury a stracił prace. Inne podejście to zwykła podłość ,szczególnie w obec Tych co w takich warunkach pracowali.

  Odpowiedz
 • Bert(2018-05-07 21:53) Zgłoś naruszenie 20

  time to say goodbye - DGP reklamuje wakacje w Albanii, sugeruję skorzystać

  Odpowiedz
 • Sad (2018-05-07 17:51) Zgłoś naruszenie 21

  Adios sombrerros!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!