« Powrót do artykułu

Nie wiedziałeś, że w twojej sprawie toczyło się postępowanie administracyjne? Możesz żądać wznowienia

Wznowienie postępowania administracyjnego pozwala na ponowne rozpoznanie i rozstrzygnięcie sprawy zakończonej ostateczną decyzją. Muszą ku temu zaistnieć określone ustawowo przesłanki. Inaczej mówiąc, można żądać wznowienia postępowania, o ile decyzja została wydana w postępowaniu obarczonym wadami prawnymi. Wznowienie postępowania jest dopuszczalne wyłącznie w takiej sprawie, w której została wydana ostateczna decyzja kończąca postępowanie w sprawie. Nie oznacza to konieczności wyczerpania toku instancyjnego.

prawnik, wymiar sprawiedliwości

żródło: ShutterStock

prawnik, wymiar sprawiedliwości

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Nieprzejmiecietejdziałkiłazęgi (2018-04-09 12:55) Zgłoś naruszenie 11

    Jeśli gmina prowadzi postępowania administracyjne z pominięciem art.97 kpa, to spadkobiercy właściciela działki nigdy nie dowiedzą, że są spadkobiercami i nie mają szans na wznowienie postępowań zwłaszcza tvch, które miały miejsce 15 lat temu. No i gmina sobie buduje na takiej działce co chce, podając nieprawdziwe dane w Oświadczeniu o posiadanym prawie. W dokumentacji budowlanej podaje, że to ona jest właścicielem działki. Przykład: działka 145/2 obręb Trzcielin, gmina Dopiewo.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!