« Powrót do artykułu

Będzie rejestr dłużników alimentacyjnych

Ministerstwo Sprawiedliwości (MS) pracuje nad przepisami, które umożliwią utworzenie ogólnopolskiego rejestru osób zalegających z płaceniem na utrzymanie dzieci.

Dłużnik

żródło: ShutterStock

Ponadto projekt przewiduje, że dane będą znikać automatycznie z rejestru po upływie siedmiu lat od opublikowania informacji o spłacie całego długu lub zakończeniu postępowania egzekucyjnego.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • kpiarz(2018-04-04 16:16) Zgłoś naruszenie 41

  A czy będzie Centralny Rejestr Rejestrów Długów? Namnożyło się nam już całkiem sporo rejestrów. Tak wiele, że wypadałoby stworzyć.. ich rejestr.

  Odpowiedz
 • tiaa(2018-04-04 17:07) Zgłoś naruszenie 20

  A jak sobie drogi kpiarzu wyobrażasz dysponowanie pieniędzmi przez 5-cio czy 10-cio latka? W odbiorze społecznym ta kasa powinna pójść tylko na jedzenie, ciuchy i przyjemności dziecka? Przypominam, że przeznaczana jest także na opłaty, bo gdześ dziecko mieszka, w czymś się kąpie i gdzieś podłącza komputer

  Odpowiedz
 • Ko(2018-04-04 13:21) Zgłoś naruszenie 10

  Alimenciarze znajdą z czasem sposóba na ten rejestr. Ogólnie jest przyzwolenie na nie płacenie alimentow nie tylko w społeczeństwie również w samych sądach. Sad rodzinny zasadza alimenty a sąd cywilny nie widzi problemu aby te alimenty które zasadzone są dla dziecka musiała oddać matka której w ten sposób oblicza się dochód.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • KubOLA(2018-04-05 11:55) Zgłoś naruszenie 01

  Nie jestem z tego grona ,nie muszę płacić alimentów lecz ostatnio zbulwersowała mnie info ze znajomego po roku małżeństwa opuściła żona i z dzieckiem zwiała do mamy. No cóz i takie sytuacje się zdarzają. Uważam jednak że powinien istnieć urzędowy cennik alimentacyjny . Na żone tyle a tyle a na dziecko w wieku ...tyle a tyle. Czas skończyć z wzajemną patologią żerowania jednych na drugich.

  Odpowiedz
 • anonim(2018-08-06 14:17) Zgłoś naruszenie 00

  Obowiązek alimentacyjny bez dwóch zdań ale wpis za błędną decyzje sądu to porażka i jak taki alimenciarz ma spłacić swoje zadłużenie skoro jest pozbawiony możliwości na przykład wzięcia kredytu przecież to jest chore

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!