« Powrót do artykułu

RODO: Dane urzędników w luce prawnej. Sądy ustalą, czy ich nazwiska znikną z BIP

Zgodnie z zasadą ograniczenia czasowego ujętą w RODO przechowywanie informacji w postaci umożliwiającej identyfikację osób, których one dotyczą, nie powinno trwać dłużej niż to niezbędne do osiągnięcia celu przetwarzania - mówi Monika Krasińska, dyrektor departamentu orzecznictwa, legislacji i skarg w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

księgowy urzędnik

żródło: ShutterStock

Zdaniem GIODO w polskim prawie istnieje luka, bo z jednej strony przepisy nakazują zamieszczać na stronach BIP dane osób, które wprowadzają tam informacje publiczne, a z drugiej – nie regulują tego, jak długo takie dane mają być przetwarzane.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Jan niezbędny(2018-04-11 10:11) Zgłoś naruszenie 20

    Sztuczne pompowanie balonu do granic absurdu po to tylko by wyciągnąć kasę. Bo kolejne procedury, instrukcje, a im bardziej skomplikoane i zagmatwane tym lepiej dla tych specjalistów, nic to, że w praktyce większość z tych procedur pozostanie "martwa" no ale przecież iluś tam "fachoców" znajdzie pracę i nieźle zarobi. Pamiętam taki balon przed rokiem 2000 , straszono wtedy, że wszystkie komputery staną, każda firma, każdy urząd na gwałt kupował nowy sprzet, nie ważne czy był potrzebny czy nie. Biznes is biznes , show must go on

    Odpowiedz
  • Jaca(2018-05-10 00:19) Zgłoś naruszenie 10

    Dokładnie tak było, a teraz jest jeszcze gorzej. Wszyscy są zasypywani mailami o treści w stylu "Jesteś przygotowany na nadejście RODO? Przygotuj się na kary do 20 milionów € albo kup od nas program/dokumentację/szkolenie za XXX zł."

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!