« Powrót do artykułu

Uchodźcy w Polsce: Jak im się żyje, czemu ich nie lubimy?

Uchodźcom, także tym w Polsce, rząd daje rybę zamiast wędki. Osoby, którym udzieliliśmy pomocy wychodząc z ośrodka mogą liczyć tylko na zasiłki, a nie realną pomoc w integracji ze społeczeństwem. To zwykle początek napięć w nowym środowisku.

Uchodźcy

żródło: ShutterStock

Nie ulega wątpliwości, że skutkiem tych dyskusji był, podobnie jak w innych krajach Europy Środkowej, wzrost negatywnych opinii na temat uchodźców oraz imigracji w ogóle.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • Emerytka(2018-02-15 12:03) Zgłoś naruszenie 171

  Nie ze nie lubimy Ale więcej sie o nich mowi niż o naszych rodakach co pracowali dla polski a dzisiaj tak ja ja żyje za 1000 zl Chodzę w kurtce zimowej już 13 lat wstyd mi iść i zebrać Nie stać mnie na wyjazd na wakacje nad nasze morze Jesteśmy polskimi biedakami emerytami A mowi sie wielce o podwyzkach dla emerytów pytam sie ile 20 zl jałmużna Wstyd mi ze urodziłam się w takim kraju niezgody i niesprawiedliwym

  Odpowiedz
 • remick(2018-02-15 10:52) Zgłoś naruszenie 1511

  "- Uchodźcy uciekają ze swoich państw nie dlatego, że chcą, ale dlatego, że są do tego zmuszeni." Bzdury! Wiekszosc to mezczyzni w wieku 15-35 lat, ktorzy sa alimentowani przez rzady Zach. Europy. Ich prawie wszystkich ciagnie tam, gdzie te zasilki sa najwyzsze. Z ich agresywna islamska sredniowieczna "kultura" Europa ma i bedzie miala tylko coraz wieksze i nie do rozwiazania problemy. Dlatego tych "uciekinierow" nie wpuszczac.

  Odpowiedz
 • A po co uczyć się j polskiego.????...(2018-02-15 10:26) Zgłoś naruszenie 124

  Jak się marzy o Anglii, Niemczech czy Holandii.....

  Odpowiedz
 • Ryba zamiast Wędki(2018-02-15 08:28) Zgłoś naruszenie 126

  Ulokowanie w Polsce ....zamiast w Niemczech i płace 1 tys zł.....zamiast 2 tys Euro. Chyba prościej wytłumaczyć się nie da....Nie po to ucieka się z Ojczyzny ogarniętej wojną....by osiąść w Ubogiej Polsce.

  Odpowiedz
 • Polka(2018-03-11 15:09) Zgłoś naruszenie 112

  Jak osoba chce się rozwijać,pracować za porządne pieniądze to czemu by nie? Ale jeśli to uchodźca co na zasiłkach żeruje i ,, wzbogaca kulturowo" ,to jestem przeciw

  Odpowiedz
 • Cleo(2018-02-17 07:45) Zgłoś naruszenie 92

  Proszę zastanowić się nad tym czy lepiej, że dajemy wizy po późnej selekcji czy tak jak we Włoszech każdemu z marszu póki nie zweryfikuje tej osoby a potem ok 94% na to nie zasługuje a i tak jest już w kraju i dostaje socjal. Ponadto to co pokazały wybory w Austrii i najbliższe marcowe we Włoszech przedstawiają obraz traktowania imigranta i obywatela danego kraju.

  Odpowiedz
 • Marian(2018-05-24 08:59) Zgłoś naruszenie 82

  Zawsze tak jest w każdym kraju.. nie lubi się imigrantów "Bo zabierają pracę" pracują za pieniądze za które obywatel rodowity danego kraju nie poszedł do pracy ba za mało Tak jest w Polsce Niemczech i wielu innych..

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!