« Powrót do artykułu

Pozbawieni władzy rodzicielskiej na zawsze zdyskwalifikowani z bycia rodzicem zastępczym. TK oceni przepisy

Sytuacja, w której osoba w przeszłości pozbawiona władzy rodzicielskiej będzie na zawsze zdyskwalifikowana z możliwości zostania opiekunem zastępczym może stanowić naruszenie zasady równości wobec prawa.

rodzice i dziecko

żródło: ShutterStock

Sąd wskazuje, że kandydatka na rodzica dysponuje pozytywną opinią ośrodka pomocy społecznej i dotychczas sprawowany nad nią nadzór kuratora dowodzi, że właściwie opiekuje się małoletnim.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

  • Evii(2017-08-02 15:28) Zgłoś naruszenie 10

    Przede wszystkim osoba pozbawiona wcześniej praw rodzicielskich już raz wykazała się niezdolnością wychowawczą, więc nawet po wielu latach będzie mniej wiarygodna od kogoś bez takiej historii. Często takie osoby najpierw nie umiały wychwac swoich własnych dzieci,a potem starają się o opiekę nad wnukami - dla mnie jest to bez sensu, bo skoro już raz zawiedli to należy myślec o dobru dzieci, a to niekoniecznie wynika z więzów krwi.

    Odpowiedz
  • Harry Angel(2017-08-03 06:15) Zgłoś naruszenie 01

    Tylko że przeważnie skutkiem takiego myślenia jest konieczność umieszczenia dziecka w placówce. Pytanie czy to jest bardziej zgodne z dobrem dziecka?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!