« Powrót do artykułu

Burzliwe obrady komisji ws. KRS. "To nie partia rządząca ma ufać sędziom, tylko społeczeństwo"

Burzliwie dyskutuje we wtorek sejmowa komisja nad poprawką resortu sprawiedliwości, dającą prawo zgłaszania do wyboru przez Sejm sędziów - kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa - stowarzyszeniom lub grupom sędziów i prokuratorów oraz korporacji adwokackiej, radcowskiej i notarialnej.

Posiedzenie sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka

autor: Radek Pietruszkażródło: PAP

Posiedzenie sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka

statystyki

Komentarze (9)

 • ter(2017-05-24 05:12) Zgłoś naruszenie 58

  Problem w tym, że społeczeństwo (suweren) w sprawie wyboru sędziów ma G do gadania. Tak samo, źle oceniając sędziego, społeczeństwo nie może go odwołać. DLATEGO SĘDZIOWIE POWINNI BYĆ WYBIERANI W WYBORACH POWSZECHNYCH.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • KRS(2017-05-24 08:15) Zgłoś naruszenie 55

  Zgadzam się z sędzią Dariuszem Mazurem że " To nie rządząca partia ma ufać sędziom a społeczeństwo". Cały problem w tym, że społeczeństwo nie ufa sędziom. Z roku na rok zaufanie systematycznie spada. Nie można budować demokracji opartej na rządach prawa, jeżeli obywatele mają konkretne doświadczenia, że sprawiedliwość w sądach zbyt często nie funkcjonuje. Pokazuje to dobitnie brak zdolności środowiska sędziowskiego do samooczyszczenia i poprawy własnego działania. Fatalnie również wygląda zaangażowanie polityczne sędziów jak Rzepliński, Tuleja i inni.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Michał(2017-05-24 17:16) Zgłoś naruszenie 11

  Jak się "sędziom" nie podoba - to proszę bardzo - niech wyjadą z Polski i zaczną sądzić we Francji, Niemczech, USA. ... no, niech tam spróbują się zachowywać jak w Polsce !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!