« Powrót do artykułu

PiS liczy na punktowe zmiany w konstytucji. Posłowie wypełniają ankietę

Od prawie miesiąca środowisko konstytucjonalistów rozpala temat ankiet, jakie zostały rozesłane na zlecenie partii rządzącej i w których padają pytania na temat konkretnych rozwiązań zawartych w ustawie zasadniczej. Jedno z nich dotyczy np. tego, czy konieczne jest istnienie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a jeżeli tak, to jakie powinny być jej kompetencje.

prawo

żródło: ShutterStock

W 2011 r. podobne badanie na temat obowiązującej ustawy zasadniczej przeprowadził Instytut Spraw Publicznych

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Polaków nie stać na Sądy i koszty Sądowe ale także(2017-04-20 12:41) Zgłoś naruszenie 21

    Wysokość minimalnych stawek adwokackich powinna być regulowana Ustawą bezpośrednio przez Sejm a nie Rozporządzeniem przez Ministra Sprawiedliwości. To mają być minimalne stawki a nie wygórowane jak zarządził były minister Budka . Pan Ziobro je co prawda zmniejszył lecz nadal są rażąco za wysokie . Czas tą patologie znieść . Niech adwokaci nie ustalają sami sobie gaż minimalnych które mogą być podnoszone aż 4 --krotnie. Za kwotę sporu 10 000 zl jest obecnie minimalnie to aż 36% stawka, tylko za swojego mocodawce nie licząc apelacji . Kogo stać na sprawy sądowe gdy Ich wynik nie tylko zależy od argumentów lecz także od wiedzy sądu .

    Odpowiedz
  • r(2017-04-20 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    Usunać art. 17 Konstytucji. I tak nie jest przestrzegany, a nieprawidłowe interpretacjie ust. 1 tego artykułu ograniczają możliwości zawodowe młodych Polaków.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!