Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kary za nielegalne wycięcie drzewa będą niższe. Sprawdź, co zmieni nowelizacja

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Osoba, która będzie chciała wyciąć drzewo lub krzew znajdujący się na swojej działce w dalszym ciągu będzie musiała uzyskać zgodę wójta, burmistrza, lub prezydenta miasta. Nie będzie natomiast koniecznie dołączanie do wniosku dokumentu potwierdzającego własność nieruchomości - zastąpi go oświadczenie.
Osoba, która będzie chciała wyciąć drzewo lub krzew znajdujący się na swojej działce w dalszym ciągu będzie musiała uzyskać zgodę wójta, burmistrza, lub prezydenta miasta. Nie będzie natomiast koniecznie dołączanie do wniosku dokumentu potwierdzającego własność nieruchomości - zastąpi go oświadczenie. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Powiązane

Reklama

Komentarze(10)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • czytelnik
  2015-06-01 09:04:01
  kiedy ten bzdurny przepis zmienią, abym nie mógł zdecydować co chcę aby rosło na moim podwórku
  0
 • nairam
  2015-05-31 20:47:22
  Nie mam zamiaru prosić się o zgodę na wycinkę i na mojej działce nikt nie uświadczy drzewa podlegającego ustawie... Wiem, że bardzo wielu postępuje podobnie. Działania ustawodawcy przynoszą efekt odwrotny do zamierzonego. Ta nowelizacja to tylko malutki kroczek we właściwym kierunku.
  0
 • zrabany kraj
  2015-05-31 20:43:10
  ********* nic nie posadzę, niech będzie pustynia, bo nie dosyć, że moja działka to mam jeszcze pisać podania o ścięcie a jak zetnę to ponosić karę, a wuj z takim krajem, a pierdnąć bez pozwolenia to mogę, czy też nie,
  0
 • StAAbrA
  2015-05-31 18:38:37
  Od likwidacji złodziejskiego numeru "na wycięcie krzaka" - powinien nowy prezydent rozpocząć urzędowanie .
  A każdego , następnego dnia - kolejny , złodziejski numer do likwidacji .
  I tak przez pięć dni w tygodniu .
  Dwa - damy mu "wolne" .
  Na początek .
  0
 • pikuś
  2015-06-01 16:33:38
  Czyli nadal każdy dwa razy się zastanowi, zanim cokolwiek posadzi na swojej działce. A na działkach pod działalność gospodarczą, gdzie opłaty za wycinkę są obowiązkowe, nadal każdy będzie tępił drzewka za młodu i nigdy nie posadzi drzewa ani krzewów. Jak tępy trzeba być, żeby wprowadzić takie kretyńskie przepisy?
  Wprowadziliby jakieś niewielkie opłaty za wycinkę pod działalność gospodarczą, to i drzewa by tam rosły i gminy by parę złoty zarobiły. A tak pustynia i kasiory nima.
  0
 • Oburzony
  2015-06-01 22:46:14
  Przepis jest skandaliczny. Właściciel działki ma prosić PANA URZĘDNIKA o pozwolenie na wycięcie drzewa a nawet krzaku na SWOJEJ działce, .A podobno własność prywatna jest święta. A co ze sławną Komisją "Przyjazne Państwo" pana Palikota, która m.in. miała miała zlikwidować ten bzdurny przepis. Jakie to przyjazne państwo?Słusznie pisze jeden z komentatorów, że to porąbany kraj gdzie obowiązują takie przepisy. Mafia eko-terorrystów trzyma się dobrze.
  0
 • vbn
  2015-05-31 18:19:25
  A gdzie był Wysoki Trybunał do tego czasu ?
  0
 • pod-leśniczy
  2015-06-01 19:21:23
  Jeżeli u właściciela nieruchomości ,ktokolwiek wytnie drzewo bez pozwolenia wówczas gmina nalicza niebosiężne
  opłaty. Jeżeli takie same drzewo zostanie wycięte w lesie państwowym przez osobę trzecią - to w takim przypadku nikogo się nie obciąża . Natomiast tylko pan leśniczy ma kłopot - z powodu umknięcia materialnego bez jego zgody
  i pozbawienia pożytku.
  0
 • dydu
  2015-06-16 14:20:14
  A w cztery litery z taką nowelizacją !!! - a tak przy okazji to jeżeli aktualne przepisy straciły moc w styczniu 2015 to jakie obowiązują aktualnie skoro nie ma nowych - mamy teraz wolność w tym zakresie ?
  0
 • ERZET
  2015-07-22 11:50:06
  Tekst pod ostatnim zdjęciem jest chyba niekompletny. Brak jednostki miary za którą się płaci wymienione kwoty.
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej