statystyki

Przedsiębiorca musi wykazać się aktywnością: Nie wystarczy wystawienie w nim kilku ubrań na stronie internetowej

autor: Sławomir Wikariak22.11.2016, 07:36; Aktualizacja: 22.11.2016, 11:49
e-zakupy-internet

Kobieta tłumaczyła, że to nie jej wina, że odzież się nie sprzedawałaźródło: ShutterStock

Osoba, która otrzymała wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej, musi wykazać się aktywnością. Nie wystarczy samo otwarcie firmy handlowej, zlecenie stworzenia strony internetowej sklepu i wystawienie w nim kilku ubrań.

W ramach pomocy dla osób bezrobotnych urzędy pracy udzielają bezzwrotnego wsparcia na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Przekazując środki, zawierają umowę, w której standardowo znajduje się klauzula nakazująca zwrot pieniędzy, jeśli działalność gospodarcza nie będzie prowadzona nieprzerwanie przez 12 miesięcy.

Zastrzeżenie takie towarzyszyło także przekazaniu 20 tys. zł mieszkance Łodzi, która zobowiązała się przeznaczyć je na otwarcie sklepu internetowego z odzieżą damską.

Za uzyskane wsparcie kobieta zleciła stworzenie sklepu internetowego, kupiła niezbędny sprzęt (m.in. komputer i aparat fotograficzny) a także odzież, którą wystawiła w swym e-sklepie. Nikt jej nie chciał jednak kupować. Przez 10 miesięcy nie osiągnęła z tego tytułu żadnych przychodów. Urząd zażądał od niej zwrotu pieniędzy.


Pozostało jeszcze 49% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane