Oświadczenia majątkowe: Sędziowie boją się o swoją prywatność

autor: Małgorzata Kryszkiewicz03.11.2016, 07:24; Aktualizacja: 03.11.2016, 07:56
pozew dokument prawo

Projekt wprowadza zasadę, że oświadczenia majątkowe sędziów staną się jawne – będą publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.źródło: ShutterStock

O tym, kogo objąć szczególną ochroną i utajnić jego oświadczenie majątkowe, zdecyduje minister sprawiedliwości.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • patriotaa(2016-11-03 09:52) Zgłoś naruszenie 2822

    Sędziowie są pracownikami publicznymi więc w żadnym wypadku nie mogą być ich oświadczenia majątkowe tajne tak jak pozostałych urzędników państwowych. a dochody ich mają być udokumentowane czy nie pochodzą z nielegalnych źródeł jak na przykład z łapówek czy tzw prezentów .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • składający oswiadczenie(2016-11-03 09:56) Zgłoś naruszenie 2419

    Oświadczenia powinny być jawne.Inne grupy zawodowe składają to dlaczego ich miało by to nie dotyczyć.

    Odpowiedz
  • reksos(2016-11-03 16:51) Zgłoś naruszenie 2214

    Sędziowie głupio się tłumaczą że od dawna składali szczegółowe zeznania majątkowe do US. Moim zdanim to nie wystarrczy. Nalezy podać wszytskie ich dane osobowe do publicznej wiadomości, stany kont, wyniki badań lekarskich, nazwy szkół dzieci. Taka służba, jeżeli im się nie podoba młodzi czekają na ich miejsca. Muszą być całkowicie transparentni dla Suwerena! Do tej pory jak donoszą media spcjalna brygada nietyklanych (untouchbles) badania zorganizowanej przestępczości sędziów i prokuratorów prowadzi już 5 spraw sędziów podejrzanych o przekroczenie prędkości czy niezpłacenie manadatu za parkowanie. To musi budzić grozę i potwierdza przeczucie opinii publicznej że oni tam w sądach nieźle zakamuflowali bezprawne działania i poukrywali miliony z łapówek. Bo chyba nikt z nas nie da się nabrać na bajkę że ktoś może być uczciwy, he he.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • &&&&&&&&&(2016-11-03 18:59) Zgłoś naruszenie 1913

    "SATYRYCZNA" demokracja stworzyła w kraju ..... KASTY ! >>>> (nieograniczone przywileje). wreszcie "TO" MUSI się skończyć......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Mecenas(2016-11-03 12:54) Zgłoś naruszenie 112

    przecież to będzie działać na korzyść podejrzanych/oskarżonych - leci termin przedawnienia...

    Odpowiedz
  • G.(2016-11-03 14:55) Zgłoś naruszenie 113

    A urzędnicy samorządowi też się czują zagrożeni....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • JAcóś(2016-11-04 08:05) Zgłoś naruszenie 1010

    A może są tacy sędziowie, którzy biorą w łapę? I dlatego się boją tę "prywatność"?

    Odpowiedz
  • dodasz(2016-11-04 08:14) Zgłoś naruszenie 1011

    Byle cieć zatrudniony w Urzędzie Skarbowym musi takie oświadczenie składać, ale Jaśnie Państwo oczywiście nie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • SĘDZIA Z DOMEM(2016-11-03 23:59) Zgłoś naruszenie 94

    Mam takie pytanie. Wybudowałem dom w l 1995 - 2004. Ceny np. betonu ( z gruszki ) w latach 1995 - 1997 (mam rachunki ) wynosiły od 800 zł/m3 do 1.600 zł. Działkę kupiłem za 100 zł/m2. Teraz w okolicy cena działek to 250 - 300 zł/m2. Czy mam wykonać operat ? Nie wiem, czy wartość domu to ok. 800 tys. zł, 1,2 mln czy może więcej ? Co powinienem wpisać do oświadczenia majątkowego ?

    Odpowiedz
  • SSR(2016-11-04 11:33) Zgłoś naruszenie 92

    zrobić tak jak w Skandynawii. upublicznić zeznania PIT i resztę majątku wszystkich Polaków. Może Polska zatrzyma się na miesiąc bo przecież Polak to ciekawski i wścibski byt ale później jak ruszy lawina.....

    Odpowiedz
  • obserwator(2016-11-04 09:36) Zgłoś naruszenie 97

    przeciętny urzędnik musi składać oświadczenie bez dyskusji, czego sie tak boją, jeżeli nie mają nic na sumieniu

    Odpowiedz
  • blu(2016-11-04 10:31) Zgłoś naruszenie 81

    niektórzy komentujący nic nie wiedzą, sędziowie od wielu lat składają oświadczenia majątkowe, teraz chodzi tylko o ich upublicznienie. A taki sędzia może się obawiać w odróżnieniu od innego urzędnika zemsty jakiegoś skazanego na więzienie, czy wręcz członka mafii. Śmieszne jest przy tym założenie, że jak sędzia weźmie milion łapówki to potem grzecznie wykaże ją w oświadczeniu majątkowym.

    Odpowiedz
  • jan(2016-11-04 19:10) Zgłoś naruszenie 73

    z tego co wiem to sędziowie masowo ustanawiają rozdzielność majątkową z małżonkami, tak więc opinia publiczna i tak nie pozna ich majątków, wszystsko będzie przepisane na małzonka

    Odpowiedz
  • zlot(2016-11-03 10:42) Zgłoś naruszenie 63

    czy ktoś wie o co chodzi z tym uprawnieniem do żądania zwrotu aktu oskarżenia na etapie odwoławczym? to jakiś żart, a może błąd?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sędzia(2016-11-04 23:37) Zgłoś naruszenie 64

    Politycy ku uciesze ludu wymyślają nieistniejące problemy, np. rzekome łapówkarstwo wśród sędziów. Wszyscy o tym pieją na forum, tylko nikt nie jest w stanie podać żadnych konkretów. Zawistni ludzie, którzy mnie mają pojęcia, o czym piszą. Oświadczenia sędziów będą poddane kontroli społecznej - no nie, koń by się uśmiał. A w jaki sposób sąsiad będzie tę kontrolę sprawował? Przeczyta moje oświadczenie i co dalej?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • POlak(2016-11-05 09:46) Zgłoś naruszenie 24

    Ponoć mamy trójpodział władzy więc czemu władza sądownicza nie może być transparentna ? Politycy i urzędnicy składają oświadczenia więc i sędziom nie zaszkodzi

    Odpowiedz
  • sa(2016-11-05 10:07) Zgłoś naruszenie 25

    Nareście będą na równych zasadach, chociaż w części ,trochę ukróci "nabijanie kasy " tej kasty ,sitwy i dziwne wyroki ,że mały Kazio śmiał się z uzasadnień !!!.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz