statystyki

Ślub od pierwszego wejrzenia, rozwód w drugim odruchu

autor: Anna Krzyżanowska12.09.2016, 00:00; Aktualizacja: 12.09.2016, 06:40

Czy chęć udziału w medialnym show wystarczy do zawarcia ważnego związku małżeńskiego? Prawnicy mają poważne wątpliwości.

 „Ślub od pierwszego wejrzenia” to program telewizji TVN, którego emisja miała wystartować wraz z nową, jesienną ramówką. Jego formuła zakłada, że eksperci łączą w pary nieznające się osoby. Dopasowani szczęśliwcy lądują zaś na ślubnym kobiercu. – Poznają się w dniu swojego ślubu w urzędzie stanu cywilnego. Małżeństwo jest zawierane przed urzędnikiem USC. Po miesiącu pary decydują, czy chcą nadal pozostać razem – opisuje zasady programu Magdalena Belka z biura prasowego TVN.

Oglądalność kontra instytucja

Wrześniowa data premiery została jednak przesunięta. Powód? – Trochę mamy z tym programem kłopotów. Prawne były największe – przyznał niedawno Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN. Dodał, że stacja miała m.in. problemy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, które rozesłało po urzędach stanu cywilnego okólnik z wezwaniem do nieudzielania ślubów uczestnikom programu.

Jak się okazuje, nie tylko resort ma wątpliwości co do przyjętej formuły „Ślubu od pierwszego wejrzenia”. Mnożą je eksperci, których zapytaliśmy o opinię. – Nie znam regulaminu programu. Jestem jednak bardzo ciekawa, jak produkcja rozwiązała chociażby kwestię oświadczenia o braku przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa – zastanawia się Agata Rewerska, adwokat.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane