Ziobro: Prokurator musi być wrażliwy na ludzką krzywdę

autor: Piotr Szymaniak04.08.2016, 07:19; Aktualizacja: 04.08.2016, 07:53
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro, PAP/Jakub Kamińskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

Prokurator generalny złoży kasację od wyroku dyscyplinarnego, którym uniewinniono śledczych z Pomorza.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • f(2016-08-04 10:31) Zgłoś naruszenie 73

    zagrywki pod publiczkę ..pomnik bieruta zdewastowany a policjanci mają postępowania, ciekawe co zrobiłby jakby ktos zdewastwował pomnik jego ojca np. zpowodu ze byłw pzpr

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kobieta (2016-08-04 17:49) Zgłoś naruszenie 71

    Panie prokuratorze generalny przykro czytać co pan opowiada. Jeden z prokuratorów zrujnował mi życie. Nie przyjmował żadnych argumentów ,dowodów chociaż dostawał do ręki . Jedyna odpowiedz brzmiała w mojej ocenie ........ Zawsze myślałam ze jest to zawód społecznego zaufania. Pan mówi o misji . Jest to sprawa w sumie o pietruchę ale dla mnie zawalił się świat. Pan mówi o empatii , o sprawiedliwości.

    Odpowiedz
  • psps(2016-08-04 21:39) Zgłoś naruszenie 52

    Jeżeli prokuratorzy mają takie przywileje i taaaką kasę i taaakie emerytury to muszą na to zapracowac a jak nie to przecież jest wiele pracy innej

    Odpowiedz
  • xxxxxxxxxx(2016-08-04 19:29) Zgłoś naruszenie 51

    Prokurator działa w interesie spolecznym to jest bezkarny, tak zapis wprowadzil minister zero. ps. zero to dno, ktore działa pod publiczke, a robi swoje. Mam nadzieje, ze ktos kto sie odegra na nim.

    Odpowiedz
  • rush(2016-08-04 08:46) Zgłoś naruszenie 44

    a od kiedy to ma działać bo jak na razie to sądy działają na szkodę ludzi przegrałem sprawę z firmą Orange o to że oni sami podnieśli mi abonament twierdząc że mają umowę którą ja podpisałem co przedstawiłem w dokumentach w sądzie na pierwszej rozprawie sędzina była zdziwiona działaniem firmy że sprawy wyszedłem zadowolony ale na następnej już byłem bardzo zdziwiony gdyż sąd wydał wyrok nakazujący mi zapłatę podniesionych rachunków

    Odpowiedz
  • hmm?(2016-08-04 11:43) Zgłoś naruszenie 30

    "mają umowę którą ja podpisałem co przedstawiłem w dokumentach w sądzie na pierwszej rozprawie " No to jak nie mieli i sam ją przedstawiłeś to sędzia rzeczywiście musiała się zdziwić a ty przegrać sprawę. Pozwól jednak, że jako osoba, która widziała parę podobnych spraw, w których rozstrzygniecie było zawsze na korzyść klienta uznam twój post za zmyśloną pod konkretną tezę opowiastkę. Nic się w niej nie trzyma kupy.

    Odpowiedz
  • mia(2016-08-04 11:51) Zgłoś naruszenie 32

    Tak trzymać !

    Odpowiedz
  • dsf(2016-08-04 10:58) Zgłoś naruszenie 31

    Po co w ogóle bawić się w sądy dyscyplinarne dla prokuratorów, skoro wyrok wydany w I instancji przez skład prokuratorski został zrąbany przez MS - PG i teraz pewnie skład tego sądu truchleje ze strachu o własne tyłki ? Teraz każda sprawa będzie już rozstrzygana zgodnie z oczekiwaniami Ministra i pozostanie tylko SN.

    Odpowiedz
  • zazussss(2016-08-04 11:13) Zgłoś naruszenie 35

    Do f ,masz w rodzinie katów i morderców? z UB czy NKWD

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pro patria(2016-08-06 09:08) Zgłoś naruszenie 11

    Brawo Panie Ministrze/Prokuratorze Generalny, święte słowa "prokurator musi być wrażliwy na ludzką krzywdę" a w większości nie jest. Mógłbym przytoczyć na dowód tego mnóstwo przykładów. Ci ludzie są wilkami w ludzkiej skórze, nie reagują na ewidentne dowody ludzkiej krzywdy, sami tworząc atmosferę sprzyjającą tworzenia takich przypadków. Sam jestem tego dowodem. Możecie mówić co chcecie swoimi krytycznymi wobec Ministra wpisami, ale nie zagłuszycie prawdy a jest ona porażająca dla tej korporacyjnej instytucji organu Państwa.

    Odpowiedz
  • 1Kr(2016-08-06 22:03) Zgłoś naruszenie 01

    Niestety, nadal w rejonówkach króluje wygodny art. 17 par.1 pkt.1 "...brak danych dostatecznie uzasadniających...", szczególnie w lokalnych układzikach np. kolega prokuratora poznany na aplikacji dla kolegi fałszującego dokument mający znaczenie prawne, manewr przekształcenia statusu z pokrzywdzonego na świadka, który nie ma żadnych uprawnień i nie może dochodzić swoich praw..., a wszystko w majestacie prawa...pozostaje pozew cywilny, ale niestety w tym samym okręgu itd. itp.

    Odpowiedz