statystyki

Maciej Bobrowicz - Były prezes KRRP wraca do gry

autor: Ewa Szadkowska12.07.2016, 09:49; Aktualizacja: 12.07.2016, 10:58
mecenas Bobrowicz

Maciej Bobrowicz, radca prawny, mediator gospodarczy i sądowy, prezes KRRP w latach 2007–2013źródło: Newspix

Obecne kierownictwo popełniło grzech zaniechania i braku skuteczności w kwestii stawek za wynagrodzenia pełnomocników. Jak już na początku ktoś sobie powie, że coś jest niemożliwe, to potem przegrywa – mówi Maciej Bobrowicz. I zgłasza swoją kandydaturę na następcę Dariusza Sałajewskiego

Słyszałam plotki, że zamierza pan zawalczyć o fotel prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych. To prawda?

Prawda.

Będziemy mieć sytuację bez precedensu, bo dotąd w samorządzie radców nie zdarzyło się, by były prezes po przerwie postanowił powrócić. Nudził się pan z dala od centrali?

Nie, po prostu nie mogę już patrzeć na to, co się dzieje. Obecne kierownictwo popełniło grzech zaniechania i braku skuteczności w kwestii stawek za wynagrodzenia pełnomocników. To była najważniejsza sprawa dla całego środowiska. Projekt rozporządzenia regulującego wynagrodzenia powstał jeszcze pod koniec mojej kadencji. Były trzy lata, kilku ministrów, sporo dobrych okazji do działań, wola Ministerstwa Sprawiedliwości, by coś zmienić. Ogromna szansa została zaprzepaszczona i raczej nie pojawi się przez kolejne lata.

Stawki zostały nieco podniesione, tylko nowy minister cofnął podwyżkę.

Ktoś mi kiedyś powiedział, że niezależnie od tego, jakim będę prezesem, zostanę oceniony po efektach. Jaki mamy efekt w sprawie wynagrodzeń? Jesteśmy w punkcie wyjścia. Gdyby prace nad rozporządzeniami nie trwały trzy lata, lecz np. rok, co i tak byłoby wystarczającym okresem, a nowe regulacje obowiązywały już przez dłuższy czas, obecny rząd nie byłby w stanie tak szybko i łatwo ich zmienić.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane