statystyki

"Palestra" wymaga powrotu do źródeł

autor: Andrzej Nogal28.06.2016, 00:00; Aktualizacja: 28.06.2016, 06:46
Andrzej Nogal

Andrzej Nogalźródło: Materiały Prasowe

Rolą adwokatury nie jest wydawanie znaczącej części budżetu samorządowego na rozwijanie nauki prawa w Polsce. To jest podstawowe zadanie uczelni prawniczych - pisze adw. Andrzej Nogal.

Bardzo wiele osób z pietyzmem podchodzi do pamiątek z przeszłości. A to z zaciekawieniem ogląda pokazy bractw rycerskich, a to pieczołowicie pucuje syrenkę i w niedzielę jedzie nią przed oniemiałymi z wrażenia znajomymi. Albo też stawia na honorowym miejscu w domu przedwojenną maszynę do pisania. Wszystko to budzi szacunek. Gorzej jednak, gdy ktoś w imię przeszłości sprzeciwia się instalacji łazienki w domu, nie chce szczepić swoich dzieci albo zamierza maluchem pojechać na wczasy w Bułgarii.

Andrzej Nogal

Andrzej Nogal

źródło: Materiały Prasowe

Z uwagą przeczytałem artykuł kolegów Jacka Dubois i Michała Zacharskiego pod znamiennym tytułem „Nie zabierajcie nam »Palestry«” (Prawnik z 7 czerwca 2016 r.). Autorzy dowiedli, że alergicznie reagują na pomysły reformy najstarszego pisma polskiej adwokatury. Nie podobają się im postulaty odejścia od papieru i stworzenia wokół „Palestry” portalu społecznościowego dla polskich adwokatów. W sumie chcieliby zatrzymać ją w formie z lat 20. zeszłego stulecia. Z wyjątkiem, co ciekawe, jej obecnego profilu naukowego. Podkreślmy w tym miejscu, że zasadniczym celem adwokatury nie jest wydawanie znaczącej części budżetu samorządowego na rozwijanie nauki prawa w Polsce. To jest podstawowe zadanie uczelni prawniczych.


Pozostało 52% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane