UE zwiększa ochronę dzikich zwierząt, także tych z cyrków

26.06.2016, 08:27; Aktualizacja: 26.06.2016, 08:30
cyrk

16 państw członkowskich UE przyjęło już całkowity lub częściowy zakaz wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkachźródło: ShutterStock

Ministrowie środowiska państw członkowskich UE przyjęli plan działania przeciwko nielegalnemu handlowi dziką fauną i florą. Europosłowie chcą rozszerzyć te przepisy o zakaz wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • ha ha ha ha(2016-06-26 22:24) Zgłoś naruszenie 24

    A na unijnym Titaniku dalej cyrk na całego. Oby tak dalej towarzysze czy może unijni kamerades. Kurs na górę lodową i cała naprzód.

    Odpowiedz
  • Obrońca zwierząt(2016-06-27 09:06) Zgłoś naruszenie 47

    Nareszcie!!!!! Chrońmy naturę!! Szanujmy zwierzęta! Ekolodzy powinni przejac wladze!

    Odpowiedz
  • Agnieszka(2016-06-27 11:58) Zgłoś naruszenie 74

    Jak czytam o planach UE to coraz bardziej zazdroszczę Wielkiej Brytanii brexitu - szkoda, że zamiast dostrzegać realne problemy i nimi się zajmować, politycy próbują ugrać parę złotych od pseudoekologów i podejmują działania na ich korzyść. O ile bowiem przemyt zwierząt jest czymś okropnym, o tyle nie zgadzam się z krzywdzącą opinią dotyczącą cyrków (która pewnie niebawem zostanie rozszerzona także o zoo). Zwierzęta cyrkowe nie są odławiane na wolności i nie poradzą w sobie środowisku bez pomocy człowieka. Przechodzą szereg badań i kontroli i nigdy żadna kontrola w Polsce nie wykazała jakichkolwiek uchybień. Córka przygotowywała się do dyskusji na ten temat w gimnazjum i szukaliśmy razem z nią jakiegokolwiek przypadku, w którym w polskich cyrkach działoby się coś złego zwierzętom - nie ma nic, jest za to dużo skarg na schroniska, na zoo w Poznaniu, na cyrki nic.

    Odpowiedz
  • kati (2016-06-27 12:00) Zgłoś naruszenie 64

    Jakich dzikich.?.. W cyrku są zwierzęta, które urodziły się wśród ludzi i nie poradziłyby sobie na wolności.

    Odpowiedz
  • Klementyna(2016-06-27 23:07) Zgłoś naruszenie 52

    Ja rozumiem i zgadzam sie, że trzeba chronić dzikie i zagrożone gatunki zwierząt ale co maja do tego zwierzęta w cyrku, które rodzą sie w niewoli i od małego przebywają pod opieka człowieka.

    Odpowiedz
  • Mariolka(2016-06-28 12:40) Zgłoś naruszenie 51

    Dobrze trzeba zadbać o dzikie zwierzęta ale nie zgadzam sie co do zwierząt z cyrku to co teraz zabieramy tygrysa z cyrku i wypuszczamy na wolność i sobie radź, przecież on urodził sie w niewoli i jadł całe życie kurczaka którego przynosił mu człowiek

    Odpowiedz
  • Gosia(2016-06-30 15:52) Zgłoś naruszenie 51

    To niech zwiększa, ale niech nie zakazuje im występować w cyrkach!!!

    Odpowiedz