Streżyńska: W 2017 roku dowody osobiste na smartfonach

17.06.2016, 10:40; Aktualizacja: 17.06.2016, 10:46
biznes, firma, urządzenia mobilne

"Bezpiecznie mówimy o 2017 roku - takie niestandardowe rozwiązania, bardzo zaawansowane, ambitne, idące w ślad za niewielką liczbą krajów europejskich które już to zrobiły, wymagają czasu" - zapowiedziała Streżyńska.źródło: ShutterStock

Od 2017 roku Polacy będą mogli korzystać z dowodów osobistych zapisanych na smartfonach. Usługa będzie dostępna w ramach mobilnej wersji portalu obywatel.gov.pl, który docelowo zgromadzi wszystkie procedury e-administracji w Polsce.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • lebero(2016-06-17 11:54) Zgłoś naruszenie 30

  Pani Prezes, Na EPUAP nie da się prawie nic załatwić, co więcej nawet nie da się zalogować, pomimo prawidłowej rejestracji, a Pani obiecuje takie wynalazki. Na EPUAP każdy urząd tworzy swoje wzory dokumentów, gdy powinien być standardowy zbiór centrralny jednakowych wzorców dla wszystkich procedur. Czy naprawdę dużym problemem jest stworzenie rejestru procedur i do tego rejestru wzornika dokumentów prowadzonego centralne, ażeby Pani Niunia w Psiej Wólce nie wymyślała zestawu dokumentów najczęściej albo niepotrzebnych albo takich, którymi dany urząd dysponuje tylko Pani Niunia musi mieć wygodnie i nie chce się jej szukać. Żeby złożyć CV do pracy w Urzędzie trzeba wysłać pocztą dokumenty skserowane dobrze, że nie potwierdzone przez notariusza. Dlaczego nie można tego zrobić emailem, to tylko rząd tego kraju wie. Po co wypisy z rejestru gruntów, jak jest portal rządowy geoportal, do którego dostęp jet publiczny. Po co ArmIR stworzyła w programie komputerowym swój rejestr gruntów jak można było wykorzystać zbiór geoportal. itd itp itd I nie są to dane osobowe. A jak przyjdzie co do czego to i tak urzędnicy będą żądać twardych dowodów osobistych.

  Odpowiedz
 • ted(2016-06-21 11:26) Zgłoś naruszenie 00

  Ja kibicuje P. minister ale ten styl pracy jest baaaardzo nieefektywny ! Jeśli tak pracują ministrowie to pełna amatorszczyzna ! A gdzie z trzech asystentów którzy czarną robotę mają robić ?

  Odpowiedz
 • ted(2016-06-21 11:26) Zgłoś naruszenie 00

  Ja kibicuje P. minister ale ten styl pracy jest baaaardzo nieefektywny ! Jeśli tak pracują ministrowie to pełna amatorszczyzna ! A gdzie z trzech asystentów którzy czarną robotę mają robić ?

  Odpowiedz
 • Ziemowit(2016-07-20 11:10) Zgłoś naruszenie 00

  Dobry pomysł, pozwalający np. przeskoczyć etap kosztownego chipowania plastikowych dowodów, ale "pies" zwykle leży w szczegółach. Przydałaby się w artykule informacja gdzie można poczytać na temat szczegółów technicznych (link) ? A ePuap powinien być w końcu zdiagnozowany i uleczony. Wiadomo, że podobnie jak inne rejestry państwowe, system ten powinien obsługiwać kompetentny i długofalowo zmotywowany zespół (dowolnego wyznania politycznego) który by temat pociągnął, a całe przedsięwzięcie powinno mieć stabilne finansowanie na potrzebnym poziomie. Wzory mamy, także stare np. z budowy systemu PESEL w latach 80 i 90.

  Odpowiedz
 • Marek645351(2016-10-11 16:53) Zgłoś naruszenie 00

  Wtedy zostaną już tylko kolekcjonerskie dowody osobiste. :) Warto kupić póki są. :) fastidcard com

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane