statystyki

Firma nie będzie umierać wraz z właścicielem. Morawiecki chce zmian w sukcesji

autor: Patryk Słowik15.06.2016, 06:51; Aktualizacja: 15.06.2016, 07:30
biznes, prawo, dokument, podpis

W przepisach ma się pojawić możliwość ustanawiania przez przedsiębiorców wpisanych do CEIDG swoich przedstawicieli (prokurentów), którzy zajmą się biznesem po śmierci właścicielaźródło: ShutterStock

Firma nie będzie już umierać wraz z jej właścicielem. To jedna z naczelnych propozycji w planie gospodarczym Mateusza Morawieckiego. I zarazem jedna z nielicznych, która nie budzi kontrowersji wśród prawników i przedsiębiorców.

Obecne regulacje w zakresie sukcesji firm rodzinnych są kpiną z małego biznesu. Dowód? Z badań przeprowadzonych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że problem z nimi – a w zasadzie z brakiem odpowiednich przepisów – dostrzega aż 94 proc. ankietowanych przedsiębiorców. „Skala problemu dotyczy ok. 100 przypadków w miesiącu i będzie się zwiększać w perspektywie najbliższych lat” – zwraca uwagę Ministerstwo Rozwoju w opublikowanym w ostatnich dniach stanowisku.

W związku z tym urzędnicy postanowili wreszcie kłopot rozwiązać. Jak?


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2016-06-15 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    Morawiecki nie musi się martwić o oPOrowe funkcjonowanie firm - nawet jeśli właściciel swoją firmę zamknie , to ZUS nadal tę "firmę" obsługuje . a bank , tej "firmie" , konto dalej prowadzi , pomimo dyspozycji zamknięcia . No , chyba , że Morawiecki , chce ten UByczaj , jako obligatoryjny zaszczepić w III RP - z rozszerzeniem na ujnię , to pardon .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane