statystyki

Firma nie będzie umierać wraz z właścicielem. Morawiecki chce zmian w sukcesji

autor: Patryk Słowik15.06.2016, 06:51; Aktualizacja: 15.06.2016, 07:30
biznes, prawo, dokument, podpis

W przepisach ma się pojawić możliwość ustanawiania przez przedsiębiorców wpisanych do CEIDG swoich przedstawicieli (prokurentów), którzy zajmą się biznesem po śmierci właścicielaźródło: ShutterStock

Firma nie będzie już umierać wraz z jej właścicielem. To jedna z naczelnych propozycji w planie gospodarczym Mateusza Morawieckiego. I zarazem jedna z nielicznych, która nie budzi kontrowersji wśród prawników i przedsiębiorców.

Obecne regulacje w zakresie sukcesji firm rodzinnych są kpiną z małego biznesu. Dowód? Z badań przeprowadzonych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wynika, że problem z nimi – a w zasadzie z brakiem odpowiednich przepisów – dostrzega aż 94 proc. ankietowanych przedsiębiorców. „Skala problemu dotyczy ok. 100 przypadków w miesiącu i będzie się zwiększać w perspektywie najbliższych lat” – zwraca uwagę Ministerstwo Rozwoju w opublikowanym w ostatnich dniach stanowisku.

W związku z tym urzędnicy postanowili wreszcie kłopot rozwiązać. Jak?


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • StAAbrA(2016-06-15 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    Morawiecki nie musi się martwić o oPOrowe funkcjonowanie firm - nawet jeśli właściciel swoją firmę zamknie , to ZUS nadal tę "firmę" obsługuje . a bank , tej "firmie" , konto dalej prowadzi , pomimo dyspozycji zamknięcia . No , chyba , że Morawiecki , chce ten UByczaj , jako obligatoryjny zaszczepić w III RP - z rozszerzeniem na ujnię , to pardon .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane