TK znów przyjrzy się przepisom o przenoszeniu sędziów

autor: Małgorzata Kryszkiewicz02.06.2016, 07:06; Aktualizacja: 02.06.2016, 07:51
sąd, temida

Nad przepisami o przenoszeniu sędziów TK będzie się pochylał już po raz trzeci.źródło: ShutterStock

Naruszenie konstytucyjnego prawa do sądu – taki zarzut wobec art. 75 par. 4 prawa o ustroju sądów powszechnych (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 133 ze zm.) formułuje we wniosku do Trybunału Konstytucyjnego rzecznik praw obywatelskich. Chodzi konkretnie o brak możliwości zaskarżenia decyzji ministra sprawiedliwości o nieuwzględnieniu wniosku sędziego o przeniesienie na inne miejsce służbowe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • garfield(2016-06-03 20:21) Zgłoś naruszenie 10

    ciekawe kiedy ozusowane zostana zarobki tzw wymiaru sprawiedliwości

    Odpowiedz
  • krol(2016-06-02 17:37) Zgłoś naruszenie 31

    Niezawisły i Kachna,poczekajcie do końca roku,a może wam się rozjaśni , jak to można szybko,lekko i przyjemnie. Jest bardzo wielu mlodych,nieumoczonych i bardzo zdolnych kandydatów na sędziów,a Polska wiele zyska

    Odpowiedz
  • jo(2016-06-02 17:16) Zgłoś naruszenie 21

    no i co mi zrobicie?? niezawisły mówi że wolno mi wszystko i wszędzie więc pocałujcie mnie w ... ps. niezawisły - debil piszemy z małej litery ..chybaze chodzi o ,ciebie

    Odpowiedz
  • Niezawisly(2016-06-02 16:39) Zgłoś naruszenie 05

    Czy takiego DEBILA jak "KROL" trzeba cytowac??? Sedziowie sa niezawisli, nieusowalni I gow....mozesz zrobic nieuku i tumanie....... ty I Jarek ze swoja ekipa.

    Odpowiedz
  • krol(2016-06-02 09:02) Zgłoś naruszenie 63

    Wszyscy,znaczy wszyscy -byli PZPR,SB,WSI

    Odpowiedz
  • Kachna(2016-06-02 08:42) Zgłoś naruszenie 74

    Krol - rozumiem, ze mówisz m.in. o prokuratorze Piotrowiczu, czy "naszych" to nie dotyczy. Musisz mieć świadomość, ze wszyscy urodzeni przed rokiem 1970 studiowali i pracowali w wymiarze sprawiedliwości za czasów komunizmu.

    Odpowiedz
  • krol(2016-06-02 08:13) Zgłoś naruszenie 1512

    Konieczna Ustawa Dekomunizacyjna , która wymiecie wszystkie komusze smieci i żaden stan spoczynku,a zwykla SB-cka emerytura = 900 zł

    Odpowiedz