Internetowi potentaci zgodnie przeciwko hejterom

autor: Sławomir Wikariak01.06.2016, 07:25; Aktualizacja: 01.06.2016, 09:57
Hejt

Najistotniejszym elementem porozumienia jest zagwarantowanie możliwości zgłaszania takich przypadków przez użytkownikówźródło: ShutterStock

Facebook, Twitter, YouTube i Microsoft uzgodniły wraz z Komisją Europejską kodeks postępowania, który ma pomóc w zwalczaniu mowy nienawiści w internecie. Globalni gracze na rynku IT zobowiązali się do sprawdzania większości powiadomień w ciągu 24 godzin od ich przesłania i do usuwania hejterskich treści.

Komentując przedstawione wczoraj porozumienie Vera Jourová, komisarz UE do spraw sprawiedliwości, konsumentów i równouprawnienia płci, nawiązała do niedawnych ataków terrorystycznych.

– Media społecznościowe są niestety wykorzystywane przez grupy terrorystyczne do radykalizowania młodych ludzi i do szerzenia przemocy i nienawiści – stwierdziła.

Całkowite wyeliminowanie mowy nienawiści nie jest oczywiście możliwe, niemniej firmy podpisujące się pod kodeksem mają dążyć do możliwie szybkiego i skutecznego usuwania nielegalnych treści.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane