statystyki

Najpierw zdiagnozujmy problem z hazardem, potem go rozwiązujmy

25.05.2016, 08:04; Aktualizacja: 25.05.2016, 08:08

Ze wskazań ministerstwa wynika, że nadal reglamentacja branży hazardowej będzie znacząca, a zatem aktualny pozostanie problem adekwatności wprowadzanych środków do stawianych im celów - mówi adwokat Dawid Korczyński.

Ministerstwo Finansów poinformowało, że gotowy jest już projekt nowelizacji ustawy o grach hazardowych. Wskazało także kluczowe wątki, które wczoraj opisywaliśmy na łamach. Czy rzeczywiście problemy związane z hazardem zostaną rozwiązane?

Póki co znamy założenia, a nie konkretne rozwiązania. Ale już na tym etapie trzeba się zastanowić, czy przygotowane przez resort zmiany są wynikiem analizy mierzalnych danych dotyczących zagrożeń związanych z hazardem, czy intuicyjną oceną zjawiska i taką samą próbą regulacji branży. Niestety wiele projektów ma to do siebie, że ich celem jest rozwiązanie problemu, ale projektodawcy zapominają o tym, że aby go skutecznie rozwiązać, najpierw należy go właściwie zdiagnozować.

Ze wskazań ministerstwa wynika, że nadal reglamentacja branży hazardowej będzie znacząca, a zatem aktualny pozostanie problem adekwatności wprowadzanych środków do stawianych im celów. Z pewnością za właściwy kierunek należy uznać liberalizację regulacji dotyczących gry w pokera. Natomiast wątpliwości budzi objęcie monopolem państwa gier na automatach. Czy takie rozwiązanie rzeczywiście podyktowane jest względami zdrowia i bezpieczeństwa publicznego, czy raczej względami fiskalnymi?


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane