statystyki

Rośnie opozycja wobec dobrej zmiany w prokuraturze

autor: Ewa Ivanova25.05.2016, 08:17; Aktualizacja: 25.05.2016, 08:54
sąd prawo

Nieoficjalnie można jednak usłyszeć, że chodzi o coś więcej: o wypełnienie luki, jaka powstała po marcowych zmianach.źródło: ShutterStock

Obrona niezależności i wpisanie zasad działania śledczych do ustawy zasadniczej – to główne cele, jakie stawia sobie nowe stowarzyszenie.

W poniedziałek odbył się zjazd założycielski nowej prokuratorskiej organizacji. Do stolicy zjechało kilkudziesięciu oskarżycieli z całego kraju. Wybrano władze, przyjęto statut oraz deklarację programową. Została jeszcze rejestracja w Krajowym Rejestrze Sądowym, a w czerwcu zaplanowano zjazd programowy. Szefem nowo powstałej organizacji został legendarny współtwórca tzw. pezetów (wydziałów ds. przestępczości zorganizowanej) – Krzysztof Parchimowicz. Do czasu przejęcia władzy w prokuraturze przez Zbigniewa Ziobro był prokuratorem Prokuratury Generalnej. Po zmianach wprowadzonych 4 kwietnia nową ustawą – Prawo o prokuraturze (Dz.U. z 2016 r. poz. 177) trafił na pierwszą linię, do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • EWA(2016-05-25 11:44) Zgłoś naruszenie 30

  martwe mrzonki! pomimo, ze chce sie wierzyc, ze Mokotowska Prokuratura musi ruszyc znow z prawem!

  Odpowiedz
 • Ani(2016-05-25 10:59) Zgłoś naruszenie 34

  To opozycja wobec tego ze musieli wrócić do pracy a rząd i jego polityka jest idealna przykrywka! Co za obłuda. Do roboty starsi panowie! Gardzicie rejonami w których sie zasuwa za pol pensji - pokażcie czy umiecie prowadzic te proste sprawy!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • anton(2016-05-25 13:33) Zgłoś naruszenie 13

  Brawo Panie Ziobro, wreszcie coś się ruszyło w dobrą stronę ! Sądy też należy przygarnąć pod Pana opiekę bo też państwo w państwie i nie zna co to praca uczciwa !!

  Odpowiedz
 • psps(2016-05-26 10:49) Zgłoś naruszenie 01

  Jak dla mnie stowarzyszenie to lista pracowników nad którymi trzeba zarządzić nadzór aby robotę wykonywali uczciwie i solidnie. Nie jak do tej pory. Tak, to są pracownicy jak my wszyscy a nie jakieś inne cudaki.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane