statystyki

Słodka dobra zmiana

autor: Krzysztof Pawłowski10.05.2016, 00:00; Aktualizacja: 10.05.2016, 06:25
Krzysztof Pawłowski

Krzysztof Pawłowskiźródło: Materiały Prasowe

Kolejne doniesienia naukowców, że cukier uzależnia mocniej niż kokaina, pokazują nam jasno jeszcze jednego wroga, którego trzeba zniszczyć. I od razu przychodzą do głowy najlepsze rozwiązania, od lat praktykowane w walce z narkotykami. Zabronić i karać! Za produkowanie, kupowanie, posiadanie i używanie - pisze filozof Krzysztof Pawłowski.

 Zważywszy na rozpowszechnienie cukru we współczesnym świecie, mogą z tym być pewne kłopoty, ale damy radę. Ostatnio próbuje się wprowadzać do prawnego obiegu narkotyki, są tacy co proponują, aby wolno było posiadać np. marihuanę. Nie tylko na potrzeby lecznicze, lecz nawet na własny użytek. Wiadomo, że potem pojawią się żądania, aby dopuszczalne były małe ilości. A efekt będzie taki, że trawkę będzie można normalnie kupić.

W przypadku cukru idziemy więc w drugą stronę. Trzeba zacząć od zakazu produkcji. Potem zakaz handlowania, aby stopniowo doprowadzić do określenia dozwolonej ilości, którą można posiadać. Ostatecznie uda się nam skończyć na karaniu za posiadanie choćby szczypty.

Oczywiście wszyscy wiemy, że uzależnienie to choroba. Dlatego samo picie słodzonej kawy nie powinno być nigdy karane. Ale przecież skądś się będzie ten cukier w filiżance uzależnionej osoby brał! I tego nie będzie można ot tak sobie tolerować.

Zważywszy powszechność konsumpcji cukru, już po zdelegalizowaniu produkcji, warto zacząć od niekarania za posiadanie 39 kilogramów na osobę. To obecne roczne spożycie w Polsce cukru na mieszkańca. W ciągu 5 lat ta masa powinna jednak zostać ograniczona do pół kilograma. Potem w ciągu dwóch lat należy ją zmniejszyć do 50 gramów, czyli 10 saszetek 5-gramowych. W następnym rok posiadanie cukru ostatecznie trzeba zdelegalizować. 7 lat naprawdę powinno wystarczyć na oduczenie się słodzenia.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane