Prawo pierwokupu nieruchomości: Po 1 maja ANR przejmie też małe grunty

autor: Maciej Suchorabski26.04.2016, 07:00; Aktualizacja: 29.04.2016, 09:56
rolnik, rolnictwo, pole,uprawa, farmer

Dokonanie transakcji z naruszeniem uregulowań nowej ustawy skutkuje nieważnością transakcji

Od 1 maja w przypadku braku uprawnionego dzierżawcy prawo pierwokupu przysługiwać będzie Agencji Nieruchomości Rolnych niezależnie od powierzchni nieruchomości rolnej. Ustawa o obrocie ziemią rolną znosi bowiem obowiązujący dotychczas limit 5 ha.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • tommy(2017-10-07 21:19) Zgłoś naruszenie 00

    Ja chcę sprzedać 1,25 ha ziemi, nikt nie chce jej kupić, ANR się wspina. I co, muszę płacić podatek i ją trzymać, paranoja.

    Odpowiedz
  • CR(2017-05-08 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    Czy w przypadku kiedy ANR skorzysta z prawa pierwokupu czy sprzedajacy moze odstapic od tranzakcji, czy zna ktos przypadek ze ANR skorzystalo ze swojego prawa. Dziekuje

    Odpowiedz
  • Wkurzony(2016-04-26 11:57) Zgłoś naruszenie 522

    Aby zabronić obcokrajowcom, trzeba od razu wylać dziecko z kąpielą i utrudnić życie szarym obywatelom. A tacy mieli być prospołeczni, a tu wyszło szydło z worka. Radosna twórczość neobolszewików.

    Odpowiedz
  • mic(2016-04-26 11:45) Zgłoś naruszenie 91

    a jestes rolnikiem? generalnie caly absurd polega ze trzeba byc rolnikiem

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • trixie(2016-04-26 10:17) Zgłoś naruszenie 40

    Ktoś wie czy ANR faktycznie będzie kupować wszystko jak leci? Chcę kupić dwie działki rolne, jedna 0,5 ha druga 0,37 ha, klasa V i VI, działki nie stanowią jednego kawałka. Aż się boję zaczynać tą transakcję, bo bardzo by mi to pokrzyżowało plany gdyby ANR chciała to wykupić. Mają jakieś wytyczne dotyczące tego prawa pierwokupu?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • alejednakmożnaobejśc(2016-04-26 09:59) Zgłoś naruszenie 44

    Szok bo ustawa jest kompletna ?

    Odpowiedz
  • Aa(2016-04-26 09:54) Zgłoś naruszenie 154

    Opowieści dziwnej treści, widocznie masz jakieś problemy prawne . Bo przez ostatnie 15 lat Rosjanie masowo wykupywali nieruchomości na Zachodzie zwłaszcza we Włoszech, Francji, Anglii oraz w sąsiednich krajach na Słowacji i w Czechach. Po za tym ze zamiast wielu zrujnowanych hoteli i restauracji na Słowacji Niemcy i Rosjanie pobudowali nowoczesne ośrodki wypoczynkowe, spa itd . nic dla kraju się nie zmieniło, poza tym że znacznie zwiększył się ruch turystyczny. A ziemi pod hotelem do kieszeni nie zabiorą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tęczar(2016-04-26 09:36) Zgłoś naruszenie 111

    7 lat mieszkałem we Francji. Chciałem sobie kupić 2 hektary ziemi pod Paryżem. Okazało się, że nie można. Ziemie może kupować tylko obywatel francuski płacący podatki w danym departamencie przez 5 lat.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz