500 plus wyręczy alimenciarzy. Potwierdzają to pierwsze wyroki sądów

autor: Anna Krzyżanowska21.04.2016, 07:31; Aktualizacja: 21.04.2016, 08:20
pieniądze dziecko

W kancelariach specjalizujących się w prawie rodzinnym już zresztą widać ruch w tę stronę.źródło: ShutterStock

Zanim na programie skorzystają dzieci, może on wesprzeć rodziców, którzy je zostawili. Jest pierwszy wyrok, w którym rządowe pieniądze stały się jednym z powodów, by odmówić matce wyższego świadczenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (106)

  • andrzej(2017-07-08 20:45) Zgłoś naruszenie 00

    moje zdanie jest takie , ze to sady zle oceniaja sytuacje poszczegolnych jednostek spolecznych, ja sie ciesze ze panstwo pomga spolecznosci [PIS] , ktory podja sie naprawy kraju zrujnowanego przez komunizm i oczywistym jest w tym wszystkim nieuczciwosc dwoch stron.

    Odpowiedz
  • Marcin(2017-05-08 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Primo większość rodziców nie zostawia swoich dzieci z własnej woli Secundo alimenty i 500 plus jest dla dzieci. Matka chce więcej niech idzie do pracy.

    Odpowiedz
  • RZĄD DO NICZEGO(2016-10-22 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    WITAM chory system rozdawania kasy podatników.Jestem po rozwodzie żone złapałem w sypialni z gachem ale nie miałem świadków.Więć rozwód bez orzekania o winie mam 2 dzieci i teraz płace 1200zł alimentów bo zarabiam 3200zł. A ona sama pobiera 1000zł z programu 500(+) i dodatek w wysokości 300zł na dwójkę.Sama zarabia ponad 3tys ale na umowie 1800zł. na rękę 1310zł ale świadczenia z ZUS za chorobowe są wyższe niż zarobek na umowie więc jak jest umowa o prace w ZUS.Ale pracuje u rodziców i jest udziałowcem w spółce.ale spółka nie wykazuje dochodu ale nowy samochód niedawno kupili a w sadzie zeznała ,że rodzice jej dawają od 2000-2500zł miesięcznie .Także jak przeliczyłem ja 1200+jej pensja 1310zł + 1000zł z (500+)+300zł z rodzinnego +2500zł od rodziców ile ze spółki dostaje?niewiem ale to =6310zł to k... jak to jest gdzie jest ZUS gdzie jest URZĄD SKARBOWY nikt nie widzi tego kłamstwa!!!!!!! CO ROBIĆ W TEJ SYTUACJI.

    Odpowiedz
  • czytelniczka(2016-09-17 00:54) Zgłoś naruszenie 00

    mi obniżono alimenty poniewaz dostję 500+,

    Odpowiedz
  • odpowiedzialnym ojciec(2016-09-15 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie 500+ uzależnione jest również od dochodo jak samotna matka np z 2 dzieci zarabiającą 2400 zl ma opłacić mieszkanie na dzisiejszy standard najmu jakieś 1500-1700 do tego ubrać dzieci i siebie nakarmić dzieci i siebie do tego przedszkole ubezpieczenie a leki zabawki ? Alimenty są dla dzieci sam place alimenty i nie chce ich zmniejszenia bo wiem ze w każdej chwili może się zmienić 500+ zal mi faceta co zrobil dziecko i się wymiguje 500+to tylko pomoc od rządu ktora dzis jest a jutro braknie na to kasy

    Odpowiedz
  • KRZYSIEK(2016-08-25 14:40) Zgłoś naruszenie 10

    MAM DWÓJKE DZIECI NA KTÓRE PŁACĘ 900 ZŁOTYCH ALIMENTÓW (DRUGI RODZIC TEZ POWINIEN DAWAĆ 900) MATKA DZIECI PRACUJE NA CZARNO GDZIE ZARABIA 1600 NA PAPIERZE A W RZECZYWISTOŚCI WIĘCEJ... W URZĘDACH PRZEDSTAWIA DOCHODY NA PAPIERZE WIEC DOSTAJE DOPŁATĘ NA CZYNSZ I RODZINNE NA DZIECI GDYŻ ALIMENTÓW NIE WLICZAJĄ EW DOCHODY....DOSTAJE TEŻ 1000 Z PROGRAMU 500 PLUS...I KTO TU KOGO W CH..A ROBI??? MYSLICIE ZE TA MATKA WYDAJE NA DZIECI 2800 MIESIĘCZNIE !!!!!! TAKI CHU.....!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Nieznany(2016-08-05 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    Je bać stare baby!!!

    Odpowiedz
  • Tatuś(2016-06-10 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    No to ja wam coś opowiem "troskliwe mamusie" Moja była żona zostawiłą mnie po tym jak pół roku prędzej kupiłem z niaq dom, do remontu, oczywiście kredyt( rata 750 miesięcznie, zostało 13 lat ) mamy dwoje dzieci , 11 i 6 lat, prędzej mieszkaliśmy w mieszkaniu mojej mamy , która sprzedała owo mieszkanie i kwotą dała w formie darowizny dla mnie na zakup domu ( marzenia żony) jak wspomniałem, mineło pół roku , odeszła, okazało się że się zakochała , pewnie nagle, i teraz.... ona ma 900 alimentów( sąd stwierdził że ja mam dom , lecz on jest nasz w swietle prawa nie mogę sprzedać go sam) więc mogę wynajmować pokoje ( niuestety, mnie są zrobione ) że onq ma koszty, i zarabia najniższą krajową i jest okjej, ale ona ma wyższe wyksztąłcenie, jest kosmetologiem,ale... polskie sądy( celowo z małej litery -brak szacunku do tego kraju) ja mam możliwość zarobkową, - nie wiem jaką , mam dyskopatię jestem z zawodu tokarzem. schorzenie wyklucza taką pracę , ale ... Ona jest recepcjinistką w hotelu i żekomo zarabia 1400 pln, ja zarabiam wg niej 4000 P) realnie , ja zarabiam 2200 mam kredyt alimenty opłaty w sumie....2000 i zeby nie pomoc rodziny żeby nie latanei za kazdą złotówką, umarłbym z głodu , natomiast ona: 2500 wypłaty, 1000 dudowego, plus dortabia jako kosmetyczka minimum 700 pln i komu jest łatwiej??? drogir mamusie ???

    Odpowiedz
  • waldi(2016-05-12 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    ojciec płacący alimenty jest też rodzicem wychowującym dzieci . i nie zawsze jest wina mężczyzny. Rozbijanie rodzin trwa, brawo pis

    Odpowiedz
  • TNT(2016-05-09 11:49) Zgłoś naruszenie 10

    Do ALIMENCIAR - jeśli chcesz mieć lepszy ciuch lub kosmetyk to zapraszam do urzędu pracy tam przy odrobinie szczęścia spełnisz swoje marzenia natomiast ojciec dziecka nie jest od ZASPAKAJANIA TWOICH POTRZEB ponieważ nie jesteście już w związku.. Dziecko nie kosztuje 1200 zł (zwykle 600zł to wysokość alimentów płaconych przez ojca x2 bo matka jest też zobowiązana jako rodzic co daje 1200 zł!!) jest to sprzeczne z art. 135 § 1. krio mówiącym o USPRAWIEDLIWIONYCH POTRZEBACH DZIECKA a podstawową potrzebą dziecka jest miłość, opieka (wychowywanie) zapewnianie bezpieczeństwa przez obojga rodziców jak też dach nad głową, wyżywienie (mam na myśli normalne jedzenia a nie śmieci), ubranie, przybory szkolne i dojazd do szkoły.. reszta leży w gestii możliwości finansowej rodziców co jest ich sprawą a nie władzy państwowej..

    Odpowiedz
  • czytelnik(2016-04-27 19:52) Zgłoś naruszenie 10

    krew mnie zalewa czytając te brednie panie panowie do roboty a nie liczyć na łatwe pieniądze bo ojciec nie płaci lub matka bo państwo nie dało na wszystkie dzieci a kto wam ich zrobił państwwo

    Odpowiedz
  • q(2016-04-25 08:09) Zgłoś naruszenie 20

    ci co w złodziejskim kraju mają łaskawie pracę skłądają się na patlogię , nierzedko żyjąca lepiej od nich, chlejącą, dlaczego wiele kobiet dozadnej roboty nie chcialo pójsć, kawa, filmy i telenowele, plac zabaw spokój i czas, dkaczego coraz więcej matek jest tzw samotnych, czy warunki zycia w tym kraju to wymuszja, najwiekszy nmankament 500 plus to że nie wwzystkie dzieci dostaną a powinny jak już co wszystkie, dziecko to dziecko, nie ma dochodów chyba ze wyjątek gdzieś wprowadzony przez dzianyhc i z ukłądami, to powinno być przyczyna dymisji rzadu, paralmentu, wszelkiej innej władzy w tym maczającej palce, na limuzyny im starczy drogie ,nowe bo to władza bogatego kraju , patologii jakmwidać i poglębiającej się biedy a 10% milionerów itp., wyrokami sądów to często można sobie nie powiem co bo wiadomo, ! tak to działa jheśli w ogóle są słuszne, sparwiedliwe

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • No nareszcie !!!(2016-04-24 16:54) Zgłoś naruszenie 20

    Kijowski i jego KOD-ziarze chyba poprą ten projekt?

    Odpowiedz
  • edd(2016-04-24 00:00) Zgłoś naruszenie 22

    Alimenciarz to typ czlowieka. Wiekszosc alimenciazy walczy w sadzie o to zeby jak najmniej dziecku dac i nie placa alimentow . maja gdzies wlasne dzieci . moze 0,01 % alimencciarzy zachowuje sie wporzadku . reszta to bezhonorowi egoisci i ******i i taka jest prawda.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ona21(2016-04-22 22:54) Zgłoś naruszenie 21

    Nie rozumiem ludzi. Jeśli samotny rodzic wychowuje dzieci poniżej 13 roku życia, to nie może zostawić ich w domu bez opieki, więc jak ma pracować, jeśli nie stać go na niańkę? Który pracodawca zatrudni taką osobę? Jak taka osoba w ogóle ma pracować? Jak ktoś jest sam, to może sobie wynając jeden pokój, a jak ma dzieci, to potrzebuje tych pokoi przynajmniej dwa, to też są koszty. Człowiek jak się decyduje na dziecko, to powinien się zastanowić, czy będzie go stać je wychować jeśli zostanie sam, czy nie i zdecydować się na maksymalnie jedno dziecko, jeśli zarabia tą najniższą krajową, bo nigdy nie wiadomo, czy nie dojdzie do śmierci współmałżonka albo rozwodu. Mam wrażenie, że niektórzy decydują się na dzieci, bo "trzeba" przekazać geny dalej. Nie rozumiem jak można mieć więcej niż dwoje dzieci. Ludzie nie rozumieją, że to jest człowiek, który też będzie miał swoje marzenia, ambicje i cele w życiu i będzie potrzebował wsparcia rodziców, także finansowego?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anka(2016-04-22 22:11) Zgłoś naruszenie 40

    Ustawa repolonizacyjna i dekomunizacyjna - natychmiast oczyści sądy i orzeczenia będa zupełnie inne

    Odpowiedz
  • Zawiedziony tata(2016-04-22 19:51) Zgłoś naruszenie 41

    Kobiety i Matki kochane jestem ojcem, który również chciał wychowywać syna. Dlaczego sądy są tylko przychylne wam, alimenty to nie są dla was tylko dla dziecka. Szkoda ze niema podziału obowiązków pieniężnych (prawdziwych). Doliczacie sobie ze dziecko zamieszkuje z wami czy dla dobra jego kupujecie laptopy , tv itd. To jest wasza wygoda nie jest powiedziane nigdzie ze ojciec tego też niema w dodatku również opłaca rachunki. Utrzymując dziecko powinno się równo dzielić tym co dziecko ubiera się , bawi , je czy uczy. Prawo nasze jest przeciw ojcom czy są dobrzy, czy źli, Natomiast większej bzdury nie słyszałem jak stan majątkowy, w którym dziecko żyło w czasie związku. Prawo w takim przypadku podnosi ojcu alimenty, by jak najbardziej zmniejszyć skutki rozstania i zapewnić dogodne życie. Jest to dla mnie warte pogardy. Dla naszego prawa powinno każde dziecko zasługiwać na takie same alimenty a ojcu pozwolić na kolejny związek a nawet rodzine.

    Odpowiedz
  • berek(2016-04-22 17:51) Zgłoś naruszenie 11

    Bez przesady, nie dramatyzujmy. Obniżać z tego powodu alimentów na pewno w sądach nie będziemy, ale już na zasądzenie nowych alimentów i podwyższenie starych 500 plus będzie musiało mieć wpływ. Ten problem zauważyliśmy w sądach jeszcze w poprzednim roku, gdy nie było jeszcze projektu ustawy, ale oczywiście nikt nie słuchał. Zresztą, to było tak oczywiste, że aż trudno uwierzyć, iż nikt nie wziął tego pod uwagę.

    Odpowiedz
  • krol(2016-04-22 17:23) Zgłoś naruszenie 00

    Polskiemu sadownictwu potrzebne natychmiast dwie ustawy - repolonizacyjna i dekomunizacyjna,a orzecznictwo wróci na strone sprawiedliwości

    Odpowiedz
  • MrCookie(2016-04-22 15:56) Zgłoś naruszenie 31

    Nie rozumiem na czym w ogole polega problem? Płacę na dziecko 500 zł. Co drugi weekend pokonuje odległość 500 km żeby do dziecka dojechać w dodatku matka dziecka nie ułatwia mi niczego i kiedy dziecko do mnie przyjeżdża muszę je obkupić, mało tego kiedy wyjeżda do niej w rzeczach ode mnie one natychmiast lądują na allegro jako nowe. Podkreślam, że rzeczy dla dziecka kupuje w HM, Primark czy 5,10,15 podczas gdy ona za pieniądze ode mnie kupuje mu rzeczy w second handach. Dziecko po 3 miesiące nie jest zaprowadzane do fryzjera dopóki tego sam nie zrobię w dodatku sama balejaż ma na cały łeb i tipsy jak ze Szczecina do Warszawy. Ale wy tu będziecie mi farmazony piep... tym, że coś się alimenciarzom należy bądź im się alimentów nie podwyższa o zgrozo.

    Odpowiedz