Zwara: Przesyłki sądowe? Powrót do przyszłości

autor: Andrzej Zwara15.03.2016, 07:38; Aktualizacja: 15.03.2016, 10:29
Andrzej Zwara

Andrzej Zwaraźródło: Materiały Prasowe

Wyobrażam sobie to westchnienie ulgi, z jakim wielu adwokatów w całej Polsce powitało informację, że Poczta Polska SA wygrała trzyletni kontrakt na obsługę przesyłek sądowych i prokuratorskich. Westchnienie uzasadnione, biorąc pod uwagę setki stron skarg, jakie zasypywały Naczelną Radę Adwokacką od 2014 roku, czyli od czasu obowiązywania systemu doręczeń przesyłek organizowanego przez operatorów alternatywnych wobec Poczty. Początkowo zastrzeżeń było wiele – od za małej częstotliwości doręczania przesyłek po problemy z awizowaniem i z punktami odbioru, zlokalizowanymi często w bardzo egzotycznych miejscach, co wywoływało falę internetowych żartów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • DZIELNICOWY(2016-03-16 10:16) Zgłoś naruszenie 11

  Jeżeli jest tak pięknie to dlaczego wciąż do jednostek Policji przychodzą TONY LISTÓW do dostarczenia z Sądów i Prokuratur ? Może KTOŚ WRESZCIE zrobi z tym porządek ? Czy Policja zawsze będzie robić za LISTONOSZA ???

  Odpowiedz
 • Gość(2016-03-16 10:00) Zgłoś naruszenie 00

  Odbieranie przesyłek sądowych w sklepach spożywczych, kwiaciarniach i kioskach z gazetami, czyli w miejscach do tego nieprzeznaczonych, rzeczywiście było hecowne, delikatnie rzecz ujmując. Dobrze, że się już skończyło. Poza tym, powierzenie korespondencji sądowej dość przypadkowemu podmiotowi było niezbyt logiczne, jeżeli Poczta Polska ma status operatora publicznego. Powstał w ten sposób niepotrzebny bałagan. Instytucje publiczne powinny z mocy prawa korzystać wyłączne z usług pocztowych wymienionego w ustawie operatora publicznego. Możliwość wyboru operatora w drodze przetargu powinna być wyłączona w odniesieniu do tych instytucji.

  Odpowiedz
 • nairam(2016-03-15 22:08) Zgłoś naruszenie 20

  Listonosz dwukrotnie zostawia w skrzynce adresata awizo i w sądzie uważa się, że powiadomienie zostało skutecznie doręczone - toż to prawny bandytyzm! Nigdy osobiście nie miałem z tym kłopotu a jednak jest problem. Niedawno po zniknięciu zawartości skrzynki na listy odkryłem, że mój kluczyk pasuje do dwóch sąsiednich. Taki zestaw skrytek powiesiła Spółdzielnia Mieszkaniowa w wieżowcu dla 55 mieszkań. Oczywiście natychmiast wymieniłem zamek, ale moja wyobraźnia pracuje. Listonosz roznosi pocztę tylko rano...

  Odpowiedz
 • teraz trzeba wyjaśnić(2016-03-15 12:22) Zgłoś naruszenie 62

  jaki był przekręt Platformy Oszustów, z tymi przesyłkami w sklepach rybnych i kioskach z gazetami.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • pytanie (2016-03-15 10:43) Zgłoś naruszenie 124

  Czy w tym kraju w ogóle istnieje adekwatne sądownictwo? Twór, rozwój którego się zatrzymał w latach 30-ch ubiegłego wieku w żaden sposób nie można nazwać współczesnym systemem wymiaru sprawiedliwości bo w stosunku do istniejącego w rozwiniętych krajach UE jest uwsteczniony co najmniej na 50-70 lat.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane