statystyki

Znaki towarowe: Zmiany w uznawaniu rejestracji międzynarodowych

11.03.2016, 18:00
Symbol znaku towarowego

Właściciele wcześniejszych praw znajdą się w mniej komfortowej sytuacji. Po zmianach samodzielnie będą musieli prowadzić monitoring znaków towarowych wyznaczonych do ochrony w Polsce i w razie potrzeby składać sprzeciwy wobec uznania w Polsce ochrony nowych, kolizyjnych znaków towarowych.źródło: ShutterStock

Modyfikacje zajdą też w procedurze uznawania w Polsce skutków rejestracji znaków międzynarodowych zarejestrowanych w trybie porozumienia oraz protokołu madryckiego o międzynarodowej rejestracji znaków.

Zgodnie z nowym systemem sprzeciwowym Urząd Patentowy RP będzie przeprowadzał jedynie badanie formalnoprawne i sprawdzał wyłącznie bezwzględne przesłanki udzielenia ochrony.

Zmiana systemu na pewno nie jest korzystna dla właścicieli wcześniejszych praw. W praktyce oznacza to, że właściciele wcześniejszych praw powinni prowadzić własny monitoring znaków towarowych wyznaczonych do ochrony w Polsce i w razie potrzeby składać sprzeciwy wobec uznania w Polsce ochrony nowych, kolizyjnych znaków towarowych. Nakłada to zatem na nich dodatkowy obowiązek i wiąże się z ponoszeniem kosztów postępowania w sprawie ewentualnego sprzeciwu.

Bezzwłoczna publikacja

Informacje o międzynarodowych rejestracjach znaków towarowych wyznaczonych do ochrony w Polsce publikowane będą „niezwłocznie” przez Urząd Patentowy RP w „Biuletynie Urzędu Patentowego”. Elektroniczne wydania dostępne są na stronie internetowej Urzędu Patentowego w zakładce „Biuletyn i Wiadomości UP” – http://portal.uprp.pl/wydawnictwa.html.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane