statystyki

Pensjonatu nie można umieszczać na stronie internetowej z hotelami

autor: Sławomir Wikariak09.03.2016, 07:37; Aktualizacja: 09.03.2016, 10:54
konferencje - zarzadzanie wierzytelnosciami - hotel mercure

Podobnie użycie nawet zmodyfikowanego słowa „hotel” na szyldzie mogło wprowadzać turystów w błądźródło: Materiały Prasowe

Już samo dopisanie pensjonatu czy domu wycieczkowego do strony internetowej z wykazem hoteli może być łamaniem prawa. Podobnie jak posługiwanie się określeniami typu „cennik hotelowy” czy „meble hotelowe”. Są one zarezerwowane jedynie dla pełnoprawnych hoteli – przypomniał Sąd Okręgowy w Łodzi.

Usługi hotelarskie można świadczyć w wielu obiektach, takich jak pensjonaty, motele czy nawet obiekty agroturystyczne. Mianem hotelu wolno jednak określać wyłącznie obiekty zaszeregowane jako hotele i wpisane jako takie do wykazu prowadzonego przez marszałka województwa.

Podczas kontroli przeprowadzonej przez inspekcję handlową okazało się, że w nazwie obiektu turystycznego pojawiło się słowo „hotel’s”, mimo że został on wpisany do rejestru innych obiektów w rozumieniu art. 35 ust. 2 ustawy o usługach turystycznych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 187). Co więcej, kontrola wykazała, że spółka zarządzająca tym ośrodkiem umieszczała go również na stronach internetowych w wykazie hoteli. Zdaniem inspektorów wszystko to miało na celu wywarcie na klientach wrażenia, że mają do czynienia z prawdziwym hotelem. Na tej podstawie inspekcja wniosła do sądu sprawę o wykroczenie. Zgodnie bowiem z art. 601 par. 4 pkt 2a kodeksu wykroczeń, kto świadcząc usługi hotelarskie, używa oznaczeń, które mogą wprowadzić klientów w błąd co do rodzaju lub kategorii obiektu, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.


Pozostało jeszcze 55% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane